„Přijali jsme oznámení od Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP). V blíže nezjištěné době v noci z pátku 14. června na sobotu 15. června měl neznámý pachatel na několika místech města Plzně manipulovat s odpojovači na sloupech trakčního vedení městské hromadné dopravy. Byly zahájeny úkony trestního řízení. Policisté teď prověřují okolnosti," uvedla policejní tisková mluví Michaela Raindlová.

Podle informací Krimi-Plzeň, který o případu informoval jako první, zřejmě skupina pachatelů minimálně na sedmi místech v Plzni násilím otevřela skříně s odpojovači trakčního vedení, u kterých odstřihala zámky a uvnitř manipulovala s ovládacími prvky.

Podle serverem osloveného odborníka musel tento útok provést někdo, kdo se vyzná v elektrice, neodborná manipulace s odpojovači by totiž mohla vést k obloukovému výboji, který by mohl být pro zasaženého člověka i smrtelný.

Zároveň ale zřejmě dotyčný nic moc nevěděl o struktuře trolejové trati, protože ta je dělena na množství samostatných a nezávislých úseků a ani poškozením několika z nich by se tak nepodařilo vyřadit celou síť.

Událost, která se odehrála v předvečer oslav 125. let městské hromadné dopravy v Plzni, okomentoval na svém facebookovém profilu primátor města Plzně Roman Zarzycký: „V tuto chvíli bych chtěl poprosit všechny, aby se vyhnuli spekulacím a nechali pracovat policii, která se případu intenzivně věnuje. Jsem ve spojení jak s PMDP, tak s Policií ČR. Chci poděkovat PMDP, že na věc ihned zareagovaly a nedošlo k zásadnímu ohrožení provozu, ani bezpečnosti."