„Došlo k tomu nejméně ve čtyřech případech a nezletilý se tomuto jednání nebránil, protože byl zvyklý poslouchat. Za to měl od obžalovaného dostávat finanční částky od 200 do 1000 korun nebo nabití hrací karty do PC her,“ uvedl dále ve své obžalobě státní zástupce.

Uvedených skutků se měl obžalovaný dopouštět mezi 25. červnem a koncem října roku 2022 na různých místech v okrese Česká Lípa a v okrese Klatovy. S rodinou chlapce se obžalovaný znal několik let a také pro ni pracoval. Jako rodinnému příteli mu proto rodiče často svěřovali své děti do péče, a ten tak s nimi jezdil na nákupy, na dovolenou a občas u něj všechny děti i přespávaly.

Pro podezření z trestných činů znásilnění, pohlavního zneužití a z přečinu svádění k pohlavnímu styku teď stanul obžalovaný Zdeněk V. před Krajským soudem v Plzni.

A. S., obžalovaný ze znásilnění vnučky, u Krajského soudu v Plzni.
Pět let pekla. Holčičku měl roky znásilňovat její vlastní děda

V minulosti už byl za svádění k pohlavnímu styku osoby mladší 15 let odsouzen a podstoupil i ambulantní sexuologickou léčbu. Nyní podle svých slov dochází na psychiatrii z důvodu špatného psychického stavu z uvedeného obvinění. „S obžalobou rozhodně nesouhlasím, vinu neuznávám a jsem připraven podrobit se testu na detektoru lži,“ prohlásil Zdeněk V. s tím, že otcem poškozeného byla zneužita jeho trestní minulost k tomu, aby se obohatil.

Jako finanční kompenzaci za nemajetkovou újmu totiž požaduje zmocněnec rodiny poškozeného pro chlapce pět milionů korun, pro jeho stejně starého bratra jeden milion korun a pro oba rodiče půl milionu korun každému.

Protože se obžalovaný Zdeněk V. cítí nevinný, odmítl i uzavření dohody o vině a trestu, kterou mu v úvodu hlavního líčení navrhla předsedkyně senátu Lucie Bočková. Z účasti na jednání se omluvila původně přizvaná znalkyně a proto následoval poslech záznamu s výpověďmi svědků s vyloučením veřejnosti. Protože obhajoba navrhla ještě výslechy dalších svědků, bude jednání pokračovat už i za účasti znalkyně v polovině května tohoto roku.

Obžalovaní před klatovským soudem.
Dívka musela žít v boudě. Soud poslal za týrání nevlastní rodiče do vězení

V případě uznání viny hrozí obžalovanému trest odnětí svobody v trvání 8 let se zařazením do věznice s ostrahou a ochranné sexuologické léčení ambulantní formou.