„S opravdu neskutečnou drzostí se setkali strážníci krátce po půlnoci ze soboty na neděli. Na obrazovkách městského kamerového systému, které sledovalo naše operační oddělení, se totiž objevila před plzeňskou radnicí skupinka tří osob. Dva muži a jedna žena působili nevinně, ale to jen do doby, než jeden z mužů začal doslova šplhat po zdi radnice,“ popsala mluvčí strážníků Tereza Schliková s tím, že 36letý výtečník vylezl na okrasný květináč a následně se v několikametrové výšce zavěsil na upevňovací konstrukci zvonu, který je umístěn na historické budově. Ta jeho váhu ale nevydržela, ze zdi se vylomila a muž spadl dolů, přičemž převrátil a poškodil květináč pod ním.

Muž při snaze vyšplhat na radnici spadl a poničil květináč.Muž při snaze vyšplhat na radnici spadl a poničil květináč.Zdroj: MP

„Na místo už tou dobou mířila hlídka strážníků, která trojici zastihla při veselém rozhovoru ve vedlejší ulici. Všichni zúčastnění hlídce následně potvrdili událost, ke které před malou chvílí došlo. Vzhledem k pádu a možným vnitřním zraněním muže byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba a také státní policie, která si událost převzala z důvodu podezření ze spáchání trestného činu,“ uzavřela Schliková.

Video „kaskadérského kousku“ můžete zhlédnout ZDE