„V průběhu úterního večera přijali naši strážníci na operačním oddělení neobvyklé oznámení. Mělo jít o zmateného muže, který už delší dobu sedí na větvi v koruně stromu na Chodském náměstí, a to ve výšce minimálně 6 metrů. Jelikož hrozila újma na zdraví, strážníci okamžitě vyrazili na místo oznámení prověřit,“ uvedla mluvčí plzeňské městské policie Tereza Schliková.

Po příjezdu hlídka muže skutečně na označeném místě našla a strážníci ho začali přesvědčovat, aby slezl dolů. Dotyčný se ale stále omlouval a volal na strážníky, aby se nezlobili, ale že jsou záplavy a bojí slézt. „Strážníci vyzkoušeli všechny možnosti, jak ho přesvědčit, ale ani přesto se muž dolů nedostal. V obavě o jeho život a zdraví byl na místo přivoláni hasiči a státní policie a vzhledem k psychickým problémům dotyčného i zdravotnická záchranná služba. Společnými silami se nám podařilo muže přesvědčit, aby ze stromu slezl po přistaveném výsuvném žebříku,“ líčila Schliková.

Hasičské auto. Ilustrační foto
Po ztrátě klíčů se při návratu domů zasekl na plotě. Sundavali ho hasiči

Když už byl dotyčný pevně na zemi, byla u něj provedena dechová zkouška a orientační test na přítomnost drog a v obou případech s negativním výsledkem. „Čtyřiapadesátiletý muž jevil známky halucinací, byl ve velmi špatném psychickém stavu a téměř se neorientoval v čase a místě. Z těchto důvodů si jej na místě ihned převzala zdravotnická záchranná služba a transportovala jej do nemocnice,“ uzavřela Schliková.