Plzeňan si pronajal v roce 2020 prostory ordinace, kde pokračoval v dříve uzavřených smlouvách své matky, která na rozdíl od něj byla skutečná lékařka. „Předmětem smluv bylo provádění vstupních a periodických zaměstnaneckých prohlídek. Muž měl vědět, že jeho příbuzná, která ordinaci provozovala, podala žádost o zrušení registrace zdravotnického zařízení a majetková práva převedla na jiného lékaře. I přesto přijímal do ordinace nové uchazeče o zaměstnání nebo stávající zaměstnance, kterým následně vyplňoval a potvrzoval pracovně lékařské posudky, které stvrzoval razítkem své příbuzné,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Martin Krutý u Krajského soudu v Plzni.
Muž byl zproštěn obžaloby z brutální vraždy v Plzni. Nejsou důkazy, řekl soud

Dodala, že úkony dotyčný prováděl i přesto, že nedisponuje a nikdy nedisponoval žádným lékařským titulem. Muž takto vystavil přes tři tisíce posudků, za které celkem vyinkasoval téměř jeden a půl milionu korun. Podle informací Deníku byli mezi jeho klienty v nemalé míře pracovníci agentur.

„Muž byl obviněn ze spáchání zločinu podvodu. Kriminalisté oddělení hospodářské kriminality Městského ředitelství policie Plzeň předložili státnímu zástupci spis s návrhem na podání obžaloby,“ doplnila Raindlová. Bude-li uznán vinným, hrozí mu odnětí svobody na dva roky až osm let.