Devětadvacetiletý muž tam pod vlivem alkoholu zaútočil s nožem v ruce na jednu z žen a dalším vyhrožoval zabitím. Policisté ho za to obvinili z pokusu o těžké ublížení na zdraví, nebezpečného vyhrožování a výtržnictví.

„Obviněný muž měl po předchozí slovní rozepři o výběr hudby na právě probíhající oslavě narozenin napadnout větším nožem 37letou ženu. Zabitím vyhrožoval i ostatním účastníkům oslavy,“ uvedla k příčině konfliktu, který se stal kolem 23. hodiny před jedním z bytových domů, policejní mluvčí Eva Červenková.

Oleksandr S., který měl vloni na ubytovně odpálit svojí manželce petardu v přirození, u Krajského soudu v Plzni
Manželce odpálil v přirození petardu. Šlo o nešťastnou náhodu, tvrdí u soudu

Zranění pak utrpěli tři lidé, dva muži ve věku 39 a 32 let a třicetiletá žena, kteří se mu snažili držet ruce, aby nemohl nikomu ublížit. Přitom byl starší z mužů zraněn na tváři, mladší na krku a žena na ruce. „Zranění 32letého muže si vyžádalo lékařské ošetření. Přivolaní policisté obviněného muže na místě zadrželi. Provedená dechová zkouška měla u něj pozitivní hodnotu s výsledkem 2,6 promile,“ pokračovala Červenková.

Útočník byl už umístěn do vazby, kde si počká na soud. „V případě prokázání viny muži hrozí až deset let odnětí svobody,“ dodala mluvčí.