Fanoušek Západočechů byl obviněn za prohřešek ze 14. března tohoto roku, kdy Viktoria hrála doma osmifinále Evropské konferenční ligy se švýcarským týmem Servette Ženeva. „V prvním poločasu jeden z fanoušků domácího celku vhodil na hrací plochu plastový kelímek, kterým zasáhl brankáře hostí. Hra musela být přerušena a následovalo ošetřování brankáře,“ připomněl policejní mluvčí Ondřej Hodan. Podezřelý muž byl policisty obviněn v pondělí z trestného činu výtržnictví.

To však nemusí být pro fanouška jediným problémem. Viktoria za to byla Disciplinární komisí UEFA potrestána pokutou 30 000 euro (cca 750 000 korun) a dvouletou podmínkou na uzavření severní tribuny. „V tuto chvíli řešíme a zvažujeme ve spolupráci s právním oddělením klubu další kroky směrem ke zmíněným jednotlivcům. Ve hře je samozřejmě i vymáhání vzniklé škody a případné další exemplární potrestání. Chceme dát jasně najevo, že podobné jednání nehodláme tolerovat a nesmí se opakovat,“ uvedl po zveřejnění trestu mluvčí klubu Václav Hanzlík. Kromě obviněného, který trefil gólmana hostů, se Hanzlíkova slova týkala i dalších dvou příznivců, kteří rovněž vhazovali předměty na hrací plochu.

11 225 diváků bylo na utkání se Servette Ženeva. Drtivá většina z nich vytvořila fantastickou atmosféru, ale tři mohli všechno zkazit...
Viktoria zaplatí za vhozený kelímek tučnou pokutu, hrozilo i uzavření tribuny

Druhý případ je staršího data, týkal se utkání z loňského 10. prosince, kdy Viktoria v nejvyšší domácí soutěži přivítala českobudějovické Dynamo a jeho příznivci opakovaně používali pyrotechniku. „Policisté zaevidovali celkem čtyři případy, kdy tři z nich byly v rovině přestupku a byly oznámeny správnímu orgánu. Jeden fanoušek však pyrotechniku na hrací plochu vhazoval opakovaně a zápas kvůli tomu musel být dvakrát přerušen. Zde tedy došlo také k naplnění skutkové podstaty trestného činu výtržnictví,“ uvedl Hodan.