O záchranné akci v sobotu po 22. hodině informoval server Novinky.cz. Podle něj měli v řece Radbuze zůstat dva lidé. Jednoho muže se podařilo z vody vytáhnout a byl odvezen do nemocnice, po další osobě měli potápěči dále pátrat. „To, zda se ve vodě nachází další osoba, se nám zatím nepodařilo potvrdit ani vyvrátit,“ informoval velící důstojník hasičů Štefan Livinka.

„V sobotu v pozdních večerních hodinách jsme přijali oznámení, že v Plzni na Anglickém nábřeží se v řece Radbuze nachází muž a volá o pomoc. Na místo ihned vyjely všechny složky IZS,“ uvedla v neděli ráno mluvčí policie Michaela Raindlová s tím, že ve vodě se nacházel 49letý muž, který byl značně rozrušený a sdělil policistům, že v řece by měla být ještě jedna topící se osoba. Policisté, potápěči a další záchranné složky začali okamžitě místo a jeho přilehlé okolí propátrávat.

Ve dvou plzeňských lokalitách hodlá město postavit byty pro pro seniory, mladé rodiny s dětmi a hendikepované i profesní skupiny IZS, jako jsou hasiči, policisté nebo zdravotní sestry.
Bydlení pro policisty, hasiče i seniory. Plzeň postaví desítky nových bytů

„Krátce před půl desátou večer řešila hlídka služebny Střed událost na náplavce, v průběhu tohoto zaslechla z nedalekého okolí volání o pomoc. Bezprostředně z náplavky spatřila poblíž jezu v řece stojícího muže křičícího o pomoc. Hlídka s mužem komunikovala a snažila se ho uklidnit do příjezdu přivolaných hasičů a záchranářů,“ doplnila za Městskou policii Plzeň mluvčí Jana Pužmanová.

Pátrací akce trvala několik hodin. Žádná další osoba v řece nalezena nebyla. Muže policisté předali do péče záchranářům. „Muž měl pozitivní test na omamné a psychotropní látky, konkrétně na amfetamin/metamfetamin,“ dodala mluvčí Raindlová.

Policie se případem dál zabývá.