Otrávenou návnadu, v níž byly navíc malé hřebíky, vhodil zatím neznámý pachatel na zahradu domu v Dobřanech na jižním Plzeňsku. Pozřela ji fenka Betynka, které se stala osudnou. Případem se zabývá policie, která spolu s vedením města obyvatele upozorňuje, aby byli obezřetní.

„V našem městě obchází travič, který přes plot hází maso naplněné miniaturními hřebíky. Asi tomuto individuu nedochází, že na zahradách se pohybují kromě zvířat i naše děti. A jelikož se i u sousedů objevily na trávníku pohozené řízky, je to naprosto úmyslný čin „něčeho“, co má chorou mysl, nezvladatelný vztek, promyšlené jednání, když si s tím dává takovou práci, naprostý asociál a někdo, komu pocit cizí bolesti dělá osobní patologické uspokojení,“ varuje prostřednictvím sociálních sítí ostatní pejskaře i všechny ostatní majitelka Betynky.

Aby byli lidé obezřetní, upozorňuje i město. „Zatím neznámý pachatel nastražil otrávenou návnadu včetně drobných hřebíků k nemovitosti na zahradu, kde se volně pohybují domácí mazlíčci i děti majitelů… Přiložený rentgenový snímek ukazuje obsah žaludku pejska, který, bohužel, boj o život prohrál… Prosíme, buďte obezřetní a pozorní nejen na svých pozemcích, ale i při procházkách,“ upozorňuje místostarostka Dobřan Jaroslava Ummerová.

Pražský krysařík. Ilustrační foto
Krutá smrt psa v Plzni. Cizinka s ním zřejmě mlátila o zeď

Případem se zabývá i policie. „Kriminalisté nyní zjišťují veškeré okolnosti úhynu zvířete, věc prověřujeme jako týrání zvířat,“ uvádí policejní mluvčí Eva Červenková s tím, že žádný další případ zatím nebyl zjištěn. Nicméně policie obyvatele Dobřan žádá, aby v případě zjištění obdobných událostí či podezřelých osob vše ihned oznámili na tísňovou linku 158 nebo osobně na obvodním oddělení Policie ČR. „Doporučujeme, aby lidé byli více pozorní a obezřetní a všímali si nejenom okolí svých domů, ale i veřejného prostranství,“ uzavírá Červenková. Pachatele se zatím vypátrat nepodařilo.