S šéfem klubu, generálním manažerem i kapitánem v jedné osobě Martinem Strakou, je prý Sýkora domluvený na termínu, do kdy má být všechno vyřešené. Ale detaily nechce prozradit.

„Je to mezi mnou a Martinem Strakou. Co si mezi sebou řekneme, tak platí. Nepotřebujeme žádné papíry. Já ho respektuju, věřím mu a myslím, že on mně taky,“ řekl Sýkora novinářům.

Do Evropy se vrátil po dlouholetém působení v zámoří už loni. Už tehdy na úvod sezony posílil Plzeň, ale v listopadu zamířil do Kontinentální ligy do Dinama Minsk. Nechce spekulovat o tom, jaká nabídka by jej odlákala letos z mateřského klubu.

„Já jsem si něco řekl s Martinem Strakou, a to platí. Je to mezi námi dvěma a my se nějak domluvíme,“ prohlásil bývalý hráč New Jersey, Anaheimu, New Yorku Rangers, Edmontonu, Pittsburghu a Minnesoty, který v NHL strávil 14 sezon.

Ve středu na ledě Slavie přispěl Sýkora dvěma góly k plzeňské výhře 5:3 a k postupu do prosincového play-off European Trophy.

„Já si myslím, že bych nemusel hrát žádný přípravný zápas s Martinem Strakou, který mi přihrává, protože je jasné, že s takovým hráčem si sednete kdykoliv,“ doplnil Sýkora.

Plzeň už v minulé sezoně patřila podle výsledků na ledě k nejlepším týmům extraligy, ale z čela tabulky ji sesadila kauza odečtu bodů za neoprávněný start hráčů. V létě ještě posílila.

„I před začátkem kempu jsem věděl, co je v Plzni za hráče, jak to funguje. Trénoval jsem tady i loni a hrál nějaké zápasy, takže vím stoprocentně, do čeho bych šel. Na mé rozhodování to nemá žádný vliv. Vím, jak excelentní hráči Straka, Tomáš Vlasák, Radek Duda, Jarda Hlinka, Ondra Kratěna tu jsou,“ doplnil Sýkora.

Nepřemýšlí ani dopředu nad tím, že by v Plzni by měl šanci k dvěma prstenům za triumfy ve Stanleyově poháru s New Jersey a Pittsburghem a k titulu mistra světa z roku 2005 ve Vídni připojit i triumf v mateřském klubu v extralize. „I kdybych v Plzni zůstal, nechci říkat slovo titul. Mančaft je tady fakt skvělý a myslím, že bych tady měl místo tam, kde by se mi hrálo dobře. Ale ještě se uvidí. Do začátku ligy je ještě dost času,“ nespěchá Sýkora s rozhodnutím.

Jestliže na západě Čech zůstane, rád by uspěl i ve finálovém turnaji European Trophy ve Vídni a v Salcburku, kde se bude hrát od 16. do 18. prosince.

Plzeň si vedle pořádajícího Salcburku zajistila postup jako první.

„Je to určitě skvělý nápad, alespoň se porovnají síly, jak se hraje ve Finsku, Švédsku, Německu… Příprava se oživí, když se nehraje jen proti extraligovým týmům. V dalších letech třeba bude mít European Trophy ještě daleko větší váhu, než má letos, a ještě víc týmů se tam bude chtít přihlásit,“ dodal Sýkora.