Indiáni sice v třetí třetině zvýšili vedení nad nejhorším týmem extraligy na 2:0, jenže Verva dokázala po 162 jalových minutách vstřelit gól a zápas ještě zdramatizovat. Plzeň ale zbývajících 54 vteřin přečkala bez úhony i zásluhou gólmana Matěje Machovského.

Byl pro vás zápas o to těžší, že Škodovka dlouho vedla jen o gól a každé zaváhání mohlo znamenat komplikaci?
Bylo to těžké hlavně v první třetině, kdy na mě nešly téměř žádné střely. Poté se Litvínov probral, hrálo se nahoru dolů a bylo tam i pár ošemetných situací, které jsme naštěstí vyřešili.

Měli jste v podvědomí, že doma jste předtím dvakrát padli?
Jasně, protože trenéři nám ty dvě domácí porážky stále připomínali. Chtěli jsme hlavně dobře začít. Dali jsme první branku, což nám pomohlo a nakonec jsme dokázali vítězství ubojovat.

K výhře Plzně přispěl fatální chybou litvínovský brankář Janus, který v první třetině daroval gól Mário Bližňákovi. Soucítil jste s ním?
To se tak gólmanovi někdy stane, že ve snaze rychle rozehrát namaže soupeři na gól. Ani já v tomhle ohledu nejsem výjimkou. Jinak ale Janus je výborný gólman, což v dalším průběhu utkání ukázal.

Chytal jste soustředěně, ale
v poslední minutě jste přišel
o čisté konto. Mrzelo vás to?
To vždycky mrzí. Víc by mě asi štvalo, kdyby to bylo po mojí chybě, ale Miloslav Hořava se trefil dobře. Hned po buly vystřelil nad beton k tyči, a to se těžko chytá.Nejdůležitější ale bylo, že jsme ten zápas vyhráli.To vše maže.

V hledišti HM Areny sledovalo poslední utkání končícího roku šest a půl tisíce diváků. Co jste početné návštěvě říkal?
Byla to paráda a já bych chtěl také fanouškům poděkovat. Vytvořili nám skvělou atmosféru.

Extraliga běží v závěru roku bez ohledu na svátky. Je v tomhle čase složitější se koncentrovat na hokej?
Pro mě ne.Je to moje práce a když se řekne, že je trénink na Nový rok, tak je trénink
a nic s tím neudělám. A možná je lepší, že o svátcích může přijít na hokej více lidí.