Čtvrtá bitva vzplane znovu na plzeňském ledu v neděli od 18.15 hodin.

Hokejovou euforii, která po proniknutí Indiánů do bojů o titul zachvátila město i okolí, zchladila už první třetina, v níž hosté předváděli perfektní defenzivu a navíc dvakrát udeřili. Oba celky zahájily třetí duel opatrně, což překvapilo hlavně na straně Škodovky. Nulovým skórem pohnuly až početní výhody. Hosté tu svou na rozdíl od soupeře využili, ve finále s Plzní vůbec poprvé, a premiérově se v sérii ujali i vedení. Köhlerovu střelu tlumil před vlastní brankou obránce Hanzlík, ale puk mu uskočil a Hamrlík vybídnutý Balaštíkem propálil gólmana Mazance – 0:1.

Plzeňští hnaní bouřicí halou, v níž usedla i řada celebrit, mj. tenistky Andrea Hlaváčková či Lucie Šafářová, dál marně naráželi do žlutomodré zdi před sebou. Naopak hosté ještě do konce třetiny slavili podruhé. Po rychlé Köhlerově přihrávce se mezi domácími beky promýkl Kostourek a trefil prostor nad gólmanovým betonem – 0:2.

„To, že je Zlín venku silnější než doma, jsme věděli. Ale soupeři jsme vše usnadnili špatnou hrou," uznal Hanzlík. Zkušený matador byl ve druhé třetině zasažen do ramene bolestivě Okálem a stejně jako jeho kolega z útoku Kratěna zápas nedohrál.

Do druhého dějství vstoupili škodováci přece jen dravěji. Zvlášť elitní plzeňská formace hosty zmáčkla. Neúnavně bojující kapitán Straka se parádně uvolnil, ale v dobré pozici ještě přihrával a dojíždějící Kovář zakončoval jen do přesouvajícího se gólmana Sedláčka. Ten měl potom štěstí při Strakově nahození, které zlínský Řezníček ztečoval na tyč vlastní branky.

„Škoda těch šancí. Soupeř proměnil vše co měl, ale nám to nešlo. Chybělo víc klidu," hledal příčiny nezdaru Kovář.

Krátce poté totiž Berani při hře čtyři na čtyři vstřelili třetí gól.

Puk po souboji před plzeňskou klecí vyplul před Čechem a ten Mazance prostřelil nad lapačkou – 0:3.

„Prvních dvacet minut jsme vůbec nebyli v zápase. Chyběl nám pohyb, nasazení a za stavu nula dva se už potom zápas proti Zlínu těžko otáčí," přiznal Martin Straka.

Mazance před poslední třetinou vystřídal Svoboda, který plzeňskou klec hájil po dvou a půl měsících. Zkušený gólman sice neinkasoval, ale nepřekonán zůstal rovněž Sedláček. A to přesto, že Plzeňští přidali na důrazu a tlačili na zlínského brankáře až do konce.

Hlasy trenérů:

Michal Straka (Plzeň): „Ačkoliv jsme chtěli začít zápas aktivně, v úvodní třetině jsme byli všude o krok pozadu. Propadali jsme, nikdo se nesrážel a Zlín nás dokázal dvakrát potrestat. Možná to bylo tím brzkým začátkem, jako bychom měli ještě polední klid. Sice jsme se potom herně zvedli, ale málo jsme se tlačili za gólem. Měli jsme 35 střel a to je na domácí utkání málo.

Rostislav Vlach (Zlín): Tým odvedl dobrou práci po všech stránkách. Kluci podali obětavý výkon, hra nám vycházela. Od Plzně jsme čekali větší tlak. Nějaký přišel teprve od druhé třetiny, ale i tak jsme zápas zvládli. Teď je třeba dobře si odpočinout a v neděli se pokračuje.