Favoritem utkání 43. kola extraligy je v tabulce čtvrtá Plzeň, Zlín je poslední.

„Říká se, že získat body proti poslednímu je povinnost, ale bude to strašně těžké. Zlín se sice trápí, ale snaží se a bojuje každý zápas,“ řekl obránce plzeňské Škody Jan Holý.

„My se musíme soustředit na sebe a nekoukat na soupeře,“ dodal šestadvacetiletý rodák z Plzně.

Holý začal sezonu v prvoligových Litoměřicích, ale kvůli absenci několika obránců v plzeňské sestavě se vrátil do týmu Škody, kde naposledy hrál v sezoně 2017 –2018. „Bylo příjemné vrátit se do Plzně. Za tu šanci jsem rád a snažím se hrát, jak nejlépe umím,“ uvedl zadák, který v dresu Litoměřic zaznamenal 22 kanadských bodů (1+21) za 34 zápasů.

V minulém utkání Škodovky na ledě Mladé Boleslavi přihrával na vítězný gól Sebastiána Maláta. Ve svém sedmém duelu za Plzeň odehrál 19 minut a připsal si první kanadský bod v extraligové kariéře.

Hokejisté Zlína (modré dresy) ve 28. kole TIpsport extraligy vyzvali Plzeň.
Škoda urvala na ledě posledního těsnou výhru

Škodovka má úchvatnou bilanci ze tří posledních zápasů. Inkasovala pouze jednou a dvakrát udržela vzadu nulu. A to hrála na ledě aktuálního lídra Třince (1:0). „Je to super. Gólmani chytali skvěle. V trénincích jsme se zaměřovali na obranu,“ prohlásil Holý.

Zatímco Škodovka hrála naposledy minulý pátek v Mladé Boleslavi (3:0), Zlín nastoupil do nedělního i středečního extraligového kolotoče. I když předevčírem doma porazil Liberec 5:3, zůstává beznadějně nejhorším týmem extraligy.

„Dostali jsme tři dny volno. Poté jsme se začali soustředit na Zlín, na jejich systém a drobné úpravy naší hry, aby proti nim fungovala,“ prozradil Jan Holý.

Václav Baďouček (vpravo) tvoří s Milošem Říhou u plzeňského týmu vyrovnanou trenérskou dvojici.
Velký den. Trenéři Baďouček s Říhou slaví sté narozeniny