Jen oni dokázali v poslední době bodovat v Liberci na půdě suverénního lídra extraligy. V listopadu tu plzeňská Škodovka vyhrála po nájezdech a v neděli vyválčila bod, když padla až v prodloužení 1:2. Mezitím šelmy braly doma jedenáctkrát tři body.

Plzeňští tak ve šlágru 42. kola – v souboji prvního s třetím – potvrdili, že s vedoucím týmem soutěže dokážou sehrát vyrovnanou partii.

„Liberec ukazoval, proč je na čele tabulky, a prakticky celý zápas jsme byli pod tlakem. Měli jsme hodně vyloučených, ale skoro všechna oslabení jsme dokázali ubránit. V tom posledním jsme bohužel dostali gól. Za bod jsme ale i tak rádi. Soupeř měl velkou kvalitu, naštěstí Machy (brankář Machovský) toho spoustu pochytal," ocenil plzeňský trenér Michal Straka.

Tygři už v první třetině Machovského zasypali 16 střelami, ale brankář odolával a nakonec kryl celkem 42 ran soupeře. Dvaadvacetiletý gólman byl také zaslouženě vyhlášen hvězdou utkání.

„Narazili jsme na obětavého soupeře a výborného brankáře," říkal liberecký kouč Filip Pešán.

Byla to také Plzeň, která se na začátku třetí třetiny ujala vedení. Po souhře s Kratěnou skóroval Johnson. Po pár minutách však stav srovnal Birner a muselo se prodlužovat. Ovšem nastavení ukončil po 19 vteřinách při výhodě čtyři na tři po brejku Bakoš.

„Byla to naše chyba. Nechali jsme se ve dvou vytáhnout příliš nahoru, soupeř nás prohodil a já už jsem to nedotáhl. Byla to dlouhá klička," litoval Machovský. „Liberec měl větší tlak, více střel, více šancí. Bod je zlatý," prohlásil strážce plzeňské svatyně.

Se ziskem byl spokojený i trenér Straka. „Už třetí třetinu jsme dohrávali ve čtyřech, soupeř mohl rozhodnout, ale Machy to vychytal. I bodík je cenný. Navázali jsme tak na dvě předchozí výhry a ve vrcholící základní části je nutné stále bodovat," zdůraznil kouč,

Zatímco vedoucí Liberec si už deset kol před koncem zajistil postup do play-off, třetí Plzeň musí o místo v šestce ještě bojovat. Hned v pátek svede Škodovka doma důležitý zápas se šestou, ale jen o čtyři body horší Olomoucí.

„Ta je nepříjemná svou urputnou defenzivou. S Morou jsme v sezoně uspěli až napotřetí na jejím ledě, ale jsme doma a budeme chtít vyhrát za tři body," prohlásil Straka.

A těší ho, že zranění obránce Lukáše Pulpána, který po ataku Petra Vampoly nedohrál zápas v Liberci, není snad vážné. „Mělo by jít jen o zhmoždění ramene," uvedl trenér Indiánů.