Mladá Boleslav

zápas 15. kola extraligy
ČEZ Arena v Plzni
dnes 17.30 hod.

Ostatní si na západě neškrtli a hokejisté Lasselsbergeru spoléhají, že tomu tak bude i dnes v utkání 15. kola. To se v ČEZ Areně střetnou od 17.30 s týmem Mladé Boleslavi.

A využití výhody vlastní tvrze, to je pro Plzeň téměř příkazem.

Předtím modrobílá družina totiž dvakrát u soupeřů narazila. V Pardubicích prohrála 5:8 a naposledy v neděli ve Zlíně 3:4.

„Oba zápasy jsme přitom měli dobře rozehrané,“ připomněl asistent plzeňského trenéra Milan Razým.

Nedělní porážka musí mrzet obzvláště. Ve Zlíně vedli Západočeši už 3:0, jenže nic z toho.

„Dvě třetiny jsme hráli dobře a dát čtvrtý gól, bylo rozhodnuto. Jenže to se nestalo,“ litoval Razým. „Přitom šance jsme měli. Dvakrát jsme třeba hráli krátce v pěti na tři,“ vylíčil nejspíš klíčové momenty nedělního duelu.

Moravané totiž dvanáct vteřin po třetím gólu snížili a v třetí části předvedli bleskový obrat. Během tří minut vstřelili tři góly.

„Hrozný výpadek. Začali jsme vrstvit chybu na chybu, neudrželi jsme se na puku a Zlín nás trestal,“ říkal smutně Michal Důras.

A příčiny takového pádu? „Když dáme gól, hned vzápětí dovolíme skórovat soupeři. A pokud dá kontaktní gól, zbytečně znervózníme,“ vypočítal plzeňský útočník.

Po spolupráci s Petrem Vampolou se v neděli dvakrát zapsal mezi střelce. Jeho zklamání to nijak nezmírnilo. „Počítají se body.“

Důras však věří, že mrzutost z kabiny třetího týmu soutěže zase zmizí. „Před vlastním publikem chceme stoprocentně bodovat,“ slíbil.

Plzeňští trenéři se i dnes budou muset nejspíš obejít bez brankářské jedničky Málka, navíc ve Zlíně se zranil obránce Hudec.

A i když je nováček z Mladé Boleslavi aktuálně předposlední, na západě bude usilovat o třetí výhru po sobě. Předtím doma přemohl v nájezdech Karlovy Vary a porazil Vítkovice. „Plzeň hraje doma výborně a je tu silná. Čeká nás těžký zápas,“ předpověděl trenér Jiří Šejba.