Na západ Čech míří v 29. kole šestý celek soutěže, ale také soupeř, který vedoucí Škodovku dokázal jako poslední obrat o všechny body. Což se v sezoně zatím povedlo jen Třinci a právě Hanákům.

„Poprvé jsme jim sice nasypali deset gólů, ale oni nám to potom vrátili,“ připomíná asistent trenéra Jiří Hanzlík.
Poté co Indiáni na úvod načepovali doma Olomouci hořkou desítku, tak v odvetě na Hané padli 0:5.

Tenhle políček však Škodu natolik zmobilizoval, žev následných dvanácti střetnutích bodovala, z toho jedenáctkrát vyhrála.
Navíc Plzeňští zvládajíi zápasy, v nichž se jim herně tak nedaří. Jako naposledy v úterý, kdy porazili Mladou Boleslav 4:1 a v čele jsou o šest bodů před Hradcem Králové.

Teď budou Indiáni bojovat o prodloužení bodové šňůry.

„Jsme první, o to víc se na nás soupeři chystají a Olomouc je hodně urputný soupeř,“ varuje Hanzlík. „Vycházejí z výborné defenzivy, málo inkasují a překonat jejich fyzický hokej, znamená zvládat osobní souboje,“ podotýká.
Méně gólů než Kohouti inkasovaly vedle Plzně už jen Hradec a Kometa.

Hanáci se totiž po neúspěšném rozjezdu, který vyvrcholil právě debaklemv Plzni, zvedli a momentálně jsou jen o dva body za pátou Spartou.

Že jsou zarputilí a nic nevzdávají, potvrdili Kohouti naposledy v Chomutově. Sice dvakrát prohrávali, nakonec však uspěli v prodloužení.

Škodováci jsou proto ve střehu.

„Dát jim znovu desítku, to se už asi nepoštěstí. Vůbec ty dvě desítky nám tam padly na začátku, kdy to nikdo nečekal a my jsme byli v laufu. To jsme i teď, ale soupeři už k nám jezdí připravení. A Olomouc je hodně nepříjemný soupeř,“ říká útočník Jan Schleiss.

„Mají tam samé velké kluky, budou nás mlátit. Čeká nás hodně těžký zápas, a pokud se nám nepovede dát rychle nějaký gól, budeme muset být trpěliví,“ nabádá dravý bojovník.

Hanáci míří do Plzně s tím, že nemají co ztratit, a zářijovou potupu hodili dávno za hlavu.
„Víme, jak jsme v Plzni minule hráli, ale už je jiná doba. Jsme povzbuzeni urvanou výhrou v Chomutově a můžeme jen překvapit,“ říká olomoucký zadák Martin Vyrůbalík.

Zatímco Škodovku držív brance Miroslav Svobodas úspěšností zásahů přes 93 procent. V kohoutí kleci vládne Branislav Konrád, který si ale při zářijovém debaklu v Plzni vypil kalich hořkosti až do dna.

Náhradní gólman Jiří Matoušek nemohl tehdy kvůli špatné výstroji chytat a tak olomoucká jednička musela protrpět zápas v bráně až do potupného konce.