V závěru druhé třetiny ještě za stavu 1:1 trefil tyč. Potom v čase 50:59, kdy Plzeň prohrávala 1:2, zařídil po spolupráci s Martinem Strakou vyrovnání. Pár minut nato mohl Pletka z podobné situace dokonce přidat i třetí gól. Ale neuspěl, jako potom i ve druhé sérii nájezdů.

Jak zmíněné šance vypadaly
z vašeho pohledu?
Poprvé jsem se snažil střílet bez přípravy a cinkla tyčka, škoda. Před tím gólem nahodil puk na třineckou branku Stráča (Martin Straka), Dudák (Radek Duda) dorážel a kotouč se nakonec dostal ke mně. Napoprvé jsem bekhendem minul, ale pak jsem tam ten puk nějak propasíroval.

Jenže záhy jste v podobné situaci už úspěšný nebyl. Co chybělo?
To měl být taky gól. Byl jsem ale hodně blízko branky a snažil jsem se puk jen dloubnout. Přitom jsem trefil gólmana do zad, a jak couval, tak puk bohužel pro nás vyhodil ven.

Ve druhé třetině jste Třinec jasně přehráli, přesto gól dal soupeř a Plzeň vyšla naprázdno. Tušíte proč?
To jsme si vytvořili hodně šancí, ale nepadá nám to tam. Na každý gól se strašně nadřeme. Také přesilovky nám nejdou a ty v současném hokeji rozhodují zápasy. Musíme na tom zapracovat a věřit, že se to zlepší.

V čem by měla být hra přesilovkových formací jiná?
Zatím nám to nechodí, jak by mělo. Hledáme si špatná místa pro zakončení, přidáváme nějakou přihrávku navíc, takže by to chtělo hru hlavně zjednodušit.