Na přestup dvaadvacetiletého do extraligové Škody Plzeň tak došlo až po skončení sezony 2017/2018. Plzeň s ním počítala do role dvojky za Miroslavem Svobodou. Jenže Svoboda podepsal smlouvu v zámoří a Frodl je proto zatím gólmanskou jedničkou. „Vím, že klub hledá brankáře a že je jasné, že někdo ještě přijde. Nevím, kdo to bude. Snažím se to neřešit, protože to neovlivním a nic s tím neudělám. Jen si přeju až někdo přijde, abychom spolu vycházeli, což bude základ,“ říká Frodl, který byl před třemi lety členem národního týmu na mistrovství světa juniorů inline hokeje.

Je pro vás zajímavé, že se Škodovkou trénují Marek Mazanec a Pavel Francouz?
To je parádní, protože od nich mohu odkoukat hodně věcí. Oba jsou v pohodě, když se člověk s nimi baví. Přítomnost takových top gólmanů je pro mě jedině plus.

Máte za sebou první trénink a navíc v horkém počasí, což je pro gólmany asi hodně náročné.
Na stadionu je vedro, takže je to náročné. Problém ale vidím spíš v tom, že mám novou výstroj od ponožek až po masku. V betonech, rukavicích se první trénink nedá hýbat, nemohu se ohnout. S tím se teď peru a budu se prát ještě nějaký čas. Po týdnu by výstroj snad měla změknout a už by to mělo být lepší. Potom se člověk už bude moci soustředit na sezonu.

Týden si tedy protrpíte a pak už budete moci podávat stoprocentní výkony?
Nevím, jestli stoprocentní, to ukáže až čas. První týden je o tom, abych si zvykl na výstroj a led, protože naposledy jsem byl na ledě, když jsme končili na Slavii. Musíte začít pozvolna a postupně přidávat a pilovat různé věci.

Může být výmluva, že puk jste nechytil kvůli tomu, že nejste rozhýbaný?
Jako výmluva to být může, ale nevím, jestli ji trenér vezme (směje se).

Co po prvním tréninku bolí nejvíc?
Většinou všichni mají nové brusle a chvíli trvá, než se v nich vytvaruje prostor na kotník. Takže to bolí nejvíc a asi budou i nějaké otlaky. Jinak nic jiného nebolí, jenom se ve výstroji špatně hýbe.

Na modro-bílou barvu Indiánů se zvyká dobře?
Mně se líbí. Ještě čekám na modrou mřížku masky, protože červená barva vypadá divně a jsem z ní takový nesvůj, protože nevypadám dobře (směje se). Až přijde modrá mřížka, tak budu rád.

Jaký máte na masce motiv?
Na levé straně mám generála Pattona, který osvobodil Plzeň. Z druhé strany mám znak Plzně. V zadní části jsou česká a americká vlajka, vzpomínku na Humboldt Broncos (juniorský hokejový tým z Kanady, jehož 15 hráčů letos v dubnu nepřežilo nehodu autobusu – pozn. red.) a čísla Rachůnka, Marka a Vašíčka.

Jak dlouho jste odpočíval po letní přípravě?
Já jsem jsem měl vlastně štěstí v neštěstí, protože jsem dostal antibiotika a na posledním soustředění na Šumavě jsem chyběl. Pak jsem odletěl na dovolenou do Řecka a když jsem tam chtěl začít běhat, tak jsem šlápl ve vodě na ježka (směje se). Takže jsem začal něco dělat až poslední dny před koncem dovolené. V pondělí při zátěžových testech jsem myslel, že umřu. Pět minut jsem ležel a nemohl nic dělat. Doufám, že moje jméno nezazní až trenér bude říkat, kdo neudělal testy. V tom případě bych musel makat ještě víc, abych v srpnu už uspěl.