Nadřeli se, ale čtvrtou výhru v řadě v pátek hokejisté Škody Plzeň nepřidali, když v utkání 22. extraligového kola podlehli týmu Vítkovic 3:5.

Plzeňští sice v souboji sousedů z tabulky dokázali smazat dvougólový náskok soupeře, ale nakonec vyšli zkrátka a z posledních tří domácích utkání vytěžili jen tři body. I přes porážku Západočeši zůstali v průběžném pořadí desátí a už zítra je čeká zápas v Litvínově.

Páteční duel zahájila Škodovka svižně, jenže v závěru první třetiny si vybrala slabší chvilky. Nejprve Výtisk nahodil puk od obranné modré a jeho žabka z obrovské dálky propadla Machovskému do sítě.

„Byla to moje chyba, beru to na sebe. Kluky jsem moc nepodržel," nehledal výmluvy plzeňský gólman.

Další rána přišla v přesilovce

O chvíli později Indiáni dokonce v přesilovce inkasovali podruhé. Kucsera vystihl plzeňskou rozehrávku, objel i obránce Čerešňáka a ranou pod horní tyč zvýšil na 2:0. Devět vteřin nato však Kubalík v pokračující početní výhodě překonal Dolejše a snížil.

„Takové góly, jeden od modré a druhý při vlastní přesilovce, by nahlodaly i tým v daleko lepším postavení, než jsme my. Kubalíkova trefa nás ale dál držela ve hře," uvedl plzeňský asistent Jiří Hanzlík.

Hned v úvodu druhé části hrála Škodovka dokonce čtyři minuty v pěti na čtyři, jenže Svobodovu ránu vítkovický gólman vykopl a Kubalík trefil jen tyč. Jak se proměňují přesilovky, ukázali hosté vzápětí. Ranou přes chumel hráčů umocnil vítkovické vedení Roman. Kluci bojovat, vybízeli fanoušci Indiány. Ti se snažili, ale bušili jen do dobře postavené zdi hostů.

Ztráta bolí

Ve třetí dvacetiminutovce Plzeň ještě zabrala. Nejprve Sklenička z dálky snížil a na 3:3 po zpětné přihrávce Kubalíka srovnal Svoboda. Jenže domácí radost jen po půl minutě uťal v nájezdu dvou na jednoho Szturc.

Domácí s ubývajícím časem museli riskovat a otvírali soupeři prostor k brejkům. Necelé dvě minuty před koncem sáhla Škodovka ještě ke hře bez gólmana a trefou do opuštěné klece zpečetil výhru hostů Květoň.

„Ve třetí třetině jsme ubrali z aktivity a málem jsme na to doplatili. Čtvrtý gól nás však posadil zpátky do sedla. Za výhru jsme rádi," bilancoval vítkovický asistent Pavel Trnka.

Plzeňští neskrývali, že ztratit takový zápas bolí víc než nějaký nářez. „Dotáhneme to na 3:3, ale vzápětí si po chybě necháme dát čtvrtý gól. To naštve," zlobil se Tomáš Svoboda. „I za stavu 3:4 bylo ještě dost času, ale my jsme závěr nezvládli. A první gól? Takové padají, v tom bych důvody naší porážka nehledal," zdůraznil útočník.

„Vítkovičtí na nás byli dobře připravení a v závěru nás přetlačili i fyzicky. Nezbývá než ztracené body urvat v neděli v Litvínově," uvedl Jiří Hanzlík.