Ani jednapadesát střel nestačilo v neděli hokejistům Škody Plzeň na skolení Kohoutů z Olomouce.
Indiáni padli doma s Hanáky 1:2 a čtyři kola před koncem základní části extraligy se odstup druhé Škodovky od vedoucího Liberce zvýšil.

Předtím Plzeňští po sérii tří výher a osmi zápasech, v nichž bodovali, zaostávali za libereckými Tygry jen o dva body.
Jenže znovu se ukázalo, že Škodovce hra Kohoutů postavená na defenzivě v běžící sezoně nechutná.
Ze čtyř střetů dokázali Indiáni nad celkem z Hané vyhrát jen jednou, a to na jeho ledě.
V Plzni tak olomoucký tým, ještě bojující o play-off, loupil už podruhé.

„Věděli jsme, že to bude zase dřina. V Plzni jsem čtvrtý rok a Olomouc hraje pořád stejně. Dobře brání a čekají na brejky. A tak to bylo i tentokrát. V první třetině jsme navíc inkasovali dva góly a oni to vzadu ještě víc zavřeli,“ hodnotil souboj útočník Miroslav Preisinger.

I když Plzeň do Kohoutů dál bušila, měla spoustu střel i přesilovek, z toho dvakrát výhodu pět na tři, tak gólmana Jana Lukáše dokázali Indiáni překonat jen jednou.
Čtyři minuty před koncem druhé třetiny skóroval tvrdou ranou obránce Nick Jones. Další zásah už však Škodovka přes veškerou snahu nepřidala.

„Gólman jim zachytal, přálo mu i štěstí, když jsme několikrát trefili tyčku. Byl to víc boj než hokej a Olomouc ten souboj zvládla líp,“ připustil Miroslav Preisinger.
„Dali jsme jen jeden gól, oni dva. Někdy jsou zápasy, kdy to tam napadá i z menších šancí a někdy tam nespadne téměř nic,“říkal Roman Vráblík.

„I v přesilovkách jsme hodně stříleli, ale nic tam nespadlo,“ podotkl obránce.
Vráblík byl zrovna na ledě, když jeho spoluhráč Vojtěch Němec po Švrčkově zákroku vlétl do mantinelu a upadl na chvíli do bezvědomí.

„Já jsem Němovi nahrával, viděl jsem to zblízka a nebylo to nic hezkého,“ přiznal zkušený zadák.
„Jestli se měl pískat faul? To je na rozhodčích, já si o tom myslím své. Ale i když to každého z nás nějak zasáhlo, tak na Němovo zranění se vymlouvat nemůžeme.Ten zákrok nám zápas neprohrál,“ prohlásil Vráblík.

Ještě v úterý si hokejoví Indiáni užijí volna a pak už se začnou chystat na souboje s celky z elitní čtyřky.
V pátek čeká druhou Plzeň souboj na ledě třetího Mountfieldu a v neděli Škodovka vyzve doma od 16.30 hodin čtvrtý Třinec.