Dvojice gólmanů, kteří zatím hájí svatyni hokejové Škody Plzeň.

Najít po odchodu týmové jedničky Miroslava Svobody do zámořské NHL na důležitý post další posilu se vedení třetího týmu uplynulého ročníku extraligy zatím nevede.

„Je to už trochu problém, ale jedeme dál,“ komentoval situaci kolem brankářské dvojice generální manažer Martin Straka.

Spekuluje se, že šéf plzeňského klubu lákal na západ Čech mimo jiné Ondřeje Pavelce, naposledy brankářskou dvojku New York Rangers. Ten jako volný hráč čeká na prodloužení působení v NHL.

Už předtím nabídku odmítla opora Indiánů z mistrovské sezony 2013 Marek Mazanec. Dal přednost boji o návrat do nejslavnější soutěže světa.

A jen nedávno padly námluvy se slovenským reprezentantem Jánem Lacem, který minulý ročník extraligy končil v pražské Spartě.

„Laco byl jedním z gólmanů, kterého jsme oslovili. Bohužel je zraněný, ale ve hře je stále více jmen,“ podotkl Straka.

Michael Krmenčík
Fotbal v takovém vedru bych zakázal, říká Krmenčík

Se složením mužstva pro nadcházející sezonu je však jinak spokojený. „Tým se obměnil, ale měl by být znovu silný. Naposledy jsme podepsali do útoku Míru Preisingera, čekáme ještě na návrat Nickyho Jonese a Ryana Hollwega z Ameriky, a tím bychom měli být kompletní,“ prohlásil Straka.

V sérii přípravných zápasech, kterou Škodovka zahájí ve čtvrtek v Plzni duelem s Českými Budějovicemi (17.30), se ukáží i někteří mladíci z plzeňské juniorky. Bude jich však méně, než v minulých letech. „Třeba Filip Přikryl s Martinem Langem jdou do zámoří. Radek Mužík míří zase do Švédska. Možná je to škoda, ale my jejich volbu respektujeme,“ uvedl Martin Straka.