Klíčem k postupu jsou znovu čtyři vítězství, účastníci finále budou známi nejpozději 15. dubna. O tři dny později se pak rozběhnou boje o mistrovský titul.

Ale nepředbíhejme.

Škodovka vyrukuje do války s Oceláři jen čtyři dny po postupu přes Olomouc.

Překážku z Hané svalili Indiáni z cesty až v sedmém čtvrtfinále, zatímco soupeř z Těšínska už dávno odpočíval.

Po základní části druzí Oceláři poslali z předkola postupující Vítkovice na dovolenou ve čtyřech soubojích a pak dlouho čekali na dalšího soupeře.

Vyšla Plzeň.

„Můžeme spekulovat, že jsme z čtvrtfinále rozehraní a soupeř je vychladlý. Ukáže se na ledě,“ uvedl plzeňský trenér Ladislav Čihák.

Indiáni vyrazili k dvěma zápasům do Třince už včera po tréninku.

První bitva se na ledě Ocelářů strhne ve středu od 19.00 hodin, druhé střetnutí znovu ve Werk Areně je na programu ve čtvrtek v 17.00 hodin.

„Třinec má kvalitu v defenzivě, ofenzivě, v přesilových hrách. Dobře brání, drží střední pásmo, umí přitvrdit, ale začíná se od nuly a uděláme maximum, abychom šli dál,“ řekl odhodlaně Čihák.

Do Třince vzal širší kádr.

Na semifinálovou řež se chystá také jeden z tahounů plzeňské ofenzivy Jan Kovář.

Borec, který před deseti lety zažil se Škodovkou zatím poslední bitvy s Oceláři ve vyřazovacích bojích.

„Sérii z předkola si dobře pamatuju. Na zápasy jsme vedli 2:0, pak jsme u nich dvakrát prohráli, ale doma jsme to potom v pátém utkání zvládli,“ zavzpomínal devětadvacetiletý útočník.

„Tehdy to byl velký úspěch. Do play-off jsme se dostali snad po čtyřech letech,“ připomněl Kovář. „Já jsem tenkrát začínal… Je fakt, že teď je má pozice o dost jiná, ale snad ještě nekončím,“ podotkl s úsměvem.

A jaká taktika by podle Kováře měla Plzeň přivést do finále? „Čtyřikrát vyhrát, nic jiného nám ani nezbývá. Série na čtyři vítězné zápasy je spravedlivá,“ prohlásil zkušený centr, který má ve sbírce dva tituly s Magnitogorskem v KHL a s Plzní si v roce 2013 došel pro české zlato.

A pohled z třinecké strany?

„Plzeň prožívá velmi dobrou sezonu. Skvěle jim chytá brankář a je to kompaktní a velmi dobře fyzicky i bruslařsky vybavený tým. Každopádně těžký soupeř,“ uvedl třinecký trenér Václav Varaďa.

Bilance ze základní části Plzně a Třince je vzácně vyrovnaná. Oceláři skončili druzí, ale jen o bod před třetí Škodovkou. A o dva body víc získali Slezané ve čtyřech vzájemných zápasech. Z výhry se radovali vždy hosté, jenže Indiáni uspěli naposledy v Třinci až v nájezdech.

Program semifinále: Třinec – Plzeň, středa v 19.00 (O2 TV Sport), čtvrtek v 17.00 (ČT sport), Plzeň – Třinec, neděle 7. dubna (15.00), pondělí 8. dubna (17.00), případně dál: 11. 4.: Třinec – Plzeň, 13. 4.: Plzeň – Třinec, 15. 4.: Třinec – Plzeň: