Co sezona, to postup výš. Dorost hokejového klubu Pilsen Wolves – Vlčí smečky z Plzně – letí vzhůru.

Teprve před dvěma roky vstoupili mladíci s vlkem na dresu do regionální ligy, ale hned ji ovládli a ani ve druhé nejvyšší dorostenecké soutěži nepřibrzdili.

Už jsme tam! Mladí Vlci se radují z vítězství v Lize dorostu i z postupu do extraligy.Už jsme tam! Mladí Vlci se radují z vítězství v Lize dorostu i z postupu do extraligy.Zdroj: pilsen-wolves.cz

Jako nováček udivovali Wolves už v základní části. Ve skupině Západ obsadili druhou příčku za Chomutovem a formu si přenesli i do play-off.

Ve čtvrtfinále vyřadili mladí Vlci tým Techniky Brno. V semifinále proti vítězům skupiny Východ ze Vsetína sice padali 0:2 (3:5, 0:2), ale v domácí hale na Košutce sérii srovnali (4:1, 5:1) a po výhře 1:0 v pátém duelu na Valašsku slavili postup. A nezdolnost pak Vlčí smečka prokázala i ve finálové sérii proti Chomutovu na čtyři vítězství. Plzeňští znovu nechytli začátek, na severu prohráli 2:3 a 1:4, ale doma stav srovnali (3:1, 1:0). Následně Vlci urvali i pátý zápas v Chomutově 4:1, extraliga byla blízko, ale soupeř uspěl v Plzni a vrátil finále k rozhodnutí na led Pirátů. V sedmém utkání se očekával znovu tuhý boj, Vlci však nedbali a výhrou 4:0 zpečetili senzační jízdu do dorostenecké extraligy. Zlatým dnem byla středa 10. dubna.

Radost i dojetí. Mladí Vlci slaví vítězství v Lize dorostu a postup do extraligy.Radost i dojetí. Mladí Vlci slaví vítězství v Lize dorostu a postup do extraligy.Zdroj: pilsen-wolves.cz

„Kluci tvrdě trénovali, nyní vidí výsledek a můžou si užívat nádherný sen. Že malý klub ze sídliště, co postoupil z regionální ligy, hned další sezonu vyhraje Ligu dorostu? Tomu věřil málokdo,“ svěřil se na klubovém webu trenér Jan Fadrný.

Druhý díl mezinárodního AC Heating Cupu se o víkendu koná ve Stříbře.
Bikeři na Ronšperku. Atrakcí bude sjezd po skále