Takový je plán hokejistů Škody Plzeň pro dva souboje, které mistři v závěru týdne odehrají před vlastním publikem.

Dnes se v ČEZ Areně utkají od 17.30 hodin s nevyzpytatelným Libercem v čele s olympionikem Petrem Nedvědem. Nedělní podvečer si potom obhájci titulu zpestří ve stejném čase soubojem se suverénně první Spartou.

„Teď se soustřeďujeme na Liberec, teprve pak začneme myslet na Spartu," říká Michal Straka.

„Liberci jde o místo v desítce, o účast v předkole play-off. Tygři jsou zatím desátí, ale jen o bod před Litvínovem a o dva body před Karlovými Vary," upozorňuje plzeňský asistent.

Starosti Škodovky jsou příjemnější.

Vyhrála čtyři z posledních pěti zápasů a po čtyřiceti 
z dvaapadesáti kol se Plzeňští drží na třetí příčce s šestibodovým náskokem na pátou Kometu Brno.

A členství v elitní čtyřce znamená začínat vyřazovací boje na vlastním ledě a mít výhodu domácího prostředí také v sedmém rozhodujícím zápase.

„Chceme zůstat ve čtyřce, a pochopitelně co nejvýš," zdůrazňuje Michal Straka.

Plzeň v sezoně porazila Liberec ve dvou ze tří duelů a pro škodováky mluví i aktuální domácí bilance.

Modrobílí před svými fanoušky vyhráli už jedenáctkrát za sebou a patnáctkrát v řadě brali alespoň nějaký bod.

Liberec teď sice ukázal, že dokáže vyhrát venku, když po vydřené výhře v nájezdech na ledě Slavie dobyl také Zlín.

Jenže následně Tygři podlehli doma vysoko Třinci a dál se potýkají se slabší defenzivou. Navíc poslední liberecká výhra v Plzni je už téměř čtyři roky stará.

„To jsou jen statistiky. Pokud by nám ale doma vyšel hned první zápas, bylo by to povzbuzení do boje se Spartou," říká Michal Straka.

Do škodovácké obrany se po dlouhé pauze vrací Tomáš Frolo, ale mimo hru je vedle Ryana Hollwega a Daniela Semana i Jiří Hanzlík. Trenéři si proto z Českých Budějovic stáhli dvaadvacetiletého beka Davida Pavlíčka.

Před dnešním duelem s Libercem bude minutou ticha uctěna památka nedávno zesnulého Milana Kajkla, dvojnásobného mistra světa a v sedmdesátých letech opory zadních řad Škodovky. Plzeňští hráči nastoupí do zápasu s černými páskami na rukávech dresů.