V osmé minutě otevřel v přesilovce skóre, v závěru druhé třetiny skončil šestatřicetiletý forvard po dohrání soupeře bez dechu na ledě a ještě v závěrečném dějství byl Kracíkův útok blízko rozdílové trefě.
Tu nakonec vstřelili hosté a hokejová Plzeň zápas o čelo extraligy prohrála 1:2.

Nakolik těsná prohra s Třincem mrzí?
Hodně. Měli jsme na to Třinec porazit. Rozhodla už první třetina, kdy jsme ze spousty šancí dali jen jeden gól. Pak jsme nějakými fauly, tedy zákroky, které tak sudí odpískali, dostali soupeře zpátky do hry a Třinec toho dokázal využít.

Navíc ve třetí třetině se zdálo, že vám jako týmu trochu dochází šťáva.
Nemyslím si, že by nám docházely síly. Třinec je kvalitní tým, a když vede, tak si to dovede pohlídat. Rozhodující bylo, že dali gól na 2:1. Předtím v Hradci jsme stejně uspěli my. Tentokrát jsme ale v zakončení neměli svůj den. Umíme to líp.

Zápas byl hodně vyhecovaný. Jako by se už hrálo play-off.
Možná to tak trochu bylo, ale v play-off bude všechno ještě daleko horší.

Přibližte akci, po níž jste překonal třineckého brankáře Šimona Hrubce.
Já ani nevím, jak jsem ten gól dal. Střílel jsem z první, bek si do rány lehl, ale puk prošel, a netuším, jestli si ho pak do brány srazil ještě gólman.

Základní část uzavřete souboji s celky ze spodku tabulky. Je to výhoda?
Takhle to nebereme. Litvínov ještě hraje o desítku, ale my tam jedeme vyhrát. Soupeři jde o všechno, nám o první místo, takže to bude znovu těžký a nejspíš i vyhecovaný zápas. Což je dobře, protože utkání potom v play-off ani jiná nebudou.