Domácí Energie jen 53 sekund před druhou pauzou snížila na 1:2, což karlovarskému týmu dávalo ještě naději. Jenže Indiáni z Plzně žádné drama nepřipustili.

Ve 47. minutě se trefil Petr Straka a postrčil plzeňský tým k vítězství.

„Předtím jsme ve Varech neuspěli, teď jsme výhrou udělali radost sobě i spoustě fanoušků, kteří nás přijeli na zápas povzbudit znovu v hojném počtu,“ sdělil osmadvacetiletý forvard, který spolu s kolegy z útoku Petrem Kodýtkem a Janem Eberlem zařídili v derby tři góly vítězů.

Šlo o šesté vítězství Plzně v řadě, v desátém utkání po sobě jste bodovali. To už je dlouhá série, že?
Přiznám se, že jsem netušil, že to takhle přibývá. Určitě budeme chtít vítěznou sérii protáhnout i do dalších zápasů. Baví nás vyhrávat (úsměv).

Jaké bylo derby?
Bojovné. Energie je houževnatá a v týmu má mladé rychlé útočníky. Takže i když jsme měli převahu, tak jsme si pořád museli dávat pozor. Občas vyletí puk z pásma a ti jejich vlčáci na něj hned sprintují. Pro obránce je pak těžké takové útoky chytat. Zvlášť za stavu 2:1 to bylo pořád na vážkách. Naštěstí jsme celkem brzy přidali třetí gól a dohráli zápas už v klidu.

Třetí gól padl vaší zásluhou. Jak se vše seběhlo?
Jeli jsme do přečíslení tři na dva. Ebi (Jan Eberle) vytvořil prostor, Vojta Němec si na sebe parádně natáhl jejich beka i gólmana a posunul puk ještě na mě. Trochu jsem se zamotal, hrozilo, že se gólman stihne vrátit, ale naštěstí jsem kotouč trefil včas.

Vnímáte souboje s karlovarskou Energií jako plzeňský rodák a odchovanec Škodovky nějak víc?
Hlavně se mi líbí atmosféra, která derby provází. Přijede vždy hodně fanoušků z tábora soupeře, ať z Plzně nebo z Varů, a jiskří se na ledě i v hledišti. To se pak hraje parádně.