Škodovka znovu bez řady hráčů základní sestavy udolala v souboji 24. kola extraligy Třinec po nájezdech 3:2 a přeťala sérii tří porážek.

O tom, že v neděli Indiáni brali dva body, rozhodl v páté sérii nájezdů Sýkora a také gólman Machovský, který následně kryl pokus třineckého Polanského.

Plzeň vedla od 6. minuty, kdy se v početní výhodě prosadil Lev. Bombou z dálky prostřelil Hamerlíka mezi nohy – 1:0. Škodovka využila 29. přesilovku v sezoně a potvrdila, že jde o její parádní disciplínu.

Z tlaku Indiánů se zrodila další šance. Lev přiťukl puk Pulpánovi, ale třinecký gólman jeho ránu vyrazil.

Publikum poté potleskem ocenilo gesto hostujícího Hrabala, který spadl, ale rozhodčím přiznal, že nešlo o faul a odvrátil vyloučení soupeře.

Třinečtí se poté dostávali častěji k ohrožení Machovského, srovnat však nedokázali, i když na přelomu třetin hráli v přesile. Hned v úvodu druhé třetiny byl blízko gólu Rákos , ale trefil jen tyč.

Před polovinou zápasu se v další přesilovce už hosté dočkali. Zpoza plzeňské branky vyjel Plíhal a bekhendem zavěsil puk do opačného růžku indiánské svatyně – 1:1.
Od gólu uplynulo ale jen 23 vteřin, když do Kubkovy střely vložil hůl Kubalík a zdvihl kotouč nad rameno Hamerlíka – 2:1. Indiánský snajpr si připsal patnáctý gól v sezoně.

Plzeň pokračovala v ofenzivě a při vyloučení Hrni mohla svůj náskok umocnit. Lev vybídl Indráka, ale jeho volej zastavila třinecká tyč. Pak se souboj znovu vyrovnal. Při šancích Kubalíka a Hossy uchránil Oceláře od pohromy jen pozorný Hamerlík. Jeho protějšek Machovský zase na začátku třetí dvacetiminutovky vyrazil střely Adamského a Hrni zblízka.

Domácí se stále více soustřeďovali na hájení těsného náskoku,v 56. minutě ale šance na tříbodový zisk vzala za své. Chmielewski nabil Linartovi a ten z levého kruhu prostřelil Machovského – 2:2.

Hned v úvodu přesčasu mohl rozhodnout hostující Dravecký, ale nedal, stejně jaké se v závěru neujala střela plzeňského Pulpána. V nájezdech dlouho kralovali gólmani, až pátá série se stala pro Třinec osudná.

„Za dva body jsme rádi. Konečně jsme ukončili sérii proher a mohli jsme si v kabině zařvat po vítězství," těšilo Ladislava Čiháka. „Ve druhé třetině bylo důležité, že jsme rychle odpověděli na vyrovnávací gól Třince. V třetí části byli ale Oceláři aktivnější a před koncem srovnali na 2:2," hodnotil plzeňský asistent.

„Plzeň potvrdila, že má silné přesilovky a souhlasím, že zápas se lámal ve druhé třetině. Inkasovali jsme rychle na 1:2 a potom nás několikrát podržel gólman. Za aktivitu ve třetí třetině jsme si ale vyrovnání zasloužili," uvedl třinecký kouč René Mucha.