Škodovka čtvrteční úvodní bitvu s Olomoucí prohrála po nájezdech 2:3. Stav může vyrovnat v pátečním pokračování série, které v Plzni začne v 17.30 hodin. A to Indiáni nastoupili do první souboje v plné síle, tedy i s uzdraveným útočníkem Milanem Gulašem. Produktivní hráč vinou zranění přišel o start na olympiádě, ale oproti prognózám se stihl dát včas dohromady. „Není to ještě stoprocentní, ale chtěl jsem hrát,“ vysvětloval s 61 body král kanadského bodování základní části.

V první třetině byli sice Indiáni aktivnější, jenže   bylo příliš znát, že mají za sebou desetidenní pauzu. Postupem z předkola rozjetí Kohouti drželi s favoritem krok a ve 12. minutě ukázali, jak dokáží trestat chyby. Brankáře Svobodu po objetí domácí klece překvapil nedůsledně krytý Irgl, který po otočce na levém kruhu střílel přes obránce – 0:1. V závěru třetiny mohl srovnat D. Kindl, ale olomoucký strážce Konrád mu puk vypíchl. 

Čtvrteční úvodní bitvu s Olomoucí prohrála Plzeň po nájezdech 2:3.Zdroj: Deník / VAIZ Zdeněk

Ve druhé části před Konráda projel individuálně Gulaš, ale vinou soupeřova háčku nemohl zakončit. Plzeň hrála přesilovku, kterou další faul hostů  umocnil na 1:10 minuty dlouhou výhodu pět na tři. Ani z toho však nic nebylo. Až před půlkou zápasu  tvrdou střelu D. Kindla gólman jen vykopl a Schleiss  zdvihl puk bekhendem  pod horní tyč – 1:1. Druhý plzeňský gól mohl záhy po Stachově pasu přidat Indrák, ale Konrád se vytáhl. Stejně jako Svoboda, který po  přečíslení vychytal zakončujícího Eberleho. Hosté ale rychle otáčeli hru a před pauzou šli po zmatcích v plzeňské defenzivě znovu do vedení. Rozjetý J. Knotek uvolnil zadovkou Irgla, který před Svobodou nezaváhal – 1:2.

Kohouti s vidinou senzačního vykročení do čtvrtfinále těsný náskok obětavě hájili. Až ve 48. minutě Plzeň soupeře zatlačila, na Gulašův pas si mezi kruhy sjel obránce J. Kindl a odvrátil hrozící porážku – 2:2. Hosté se dál hlavně bránili, Indiáni se však k vítězné trefě nedostali. Favorit neskóroval ani ve 20minutovém prodloužení, jen pronikající Mertl trefil z levého kruhu horní tyč. Před vypršením času si hosté ještě přestáli oslabení. V rozstřelu se poté zrodilo překvapení na úkor Plzně, když v šesté sérii už kdo s koho nejprve Gulaš neuspěl,  zatímco Irgl trefil pro svůj tým vítězství.

Hlasy trenérů 

Ladislav Čihák (Plzeň): První třetinu jsme odehráli aktivně, ale stejně to nebylo ono. Ve druhé už náš nápor takový nebyl. Navíc Olomouc velice dobře bránila střední pásmo, měli jsme problém přes něj přejít. A v útočném jsme se moc neudrželi, dobře nás zdvojovali. Trošku bylo znát, že jsme předtím deset dní nehráli, nenavazovalo nám to. Byli jsme ale trpěliví, stále jsme věřili, že zápas otočíme na svou stranu. Jsme připraveni na to, že série bude dlouhá. Olomouc vede, ale zítra je nový den. Připravíme se. Klíčové jsou a budou dál přesilovky. Nevyužili jsme výhodu pět na tři a v tom se musíme zlepšit. 

Zdeněk Venera (Olomouc): Pro nás bylo důležité, že jsme ustáli začátek. Plzeň začala velice aktivně, měla spoustu šancí, hrálo se u nás v pásmu. Těšili se na play-off a vletěli na nás. Strapáč odstoupil po srážce, ale Konrád jejich šance pochytal a pak se nám podařilo jít do vedení. To byla psychická vzpruha, tady moc gólů nedáváme. Celkově šlo o vyrovnaný zápas, domácí byli trošku lepší, ale my jsme zvládli oslabení, což bylo důležité. Navíc Zbyněk Irgl měl parádní střelecký den. Já často jednotlivce nevyzdvihuji, ale od Irgla to byla paráda.

Branky a nahrávky: 29. Schleiss (D. Kindl), 48. J. Kindl (Gulaš, Kratěna) - 12. Irgl (Strapáč, J. Galvas), 36. Irgl (J. Knotek, Vyrůbalík), rozhodující sam. nájezd Irgl. Vyloučení:2:6. Bez využití. Třetiny:0:1, 1:1, 1:0 - 0:0. Diváci: 6 111. Stav série: 0:1.

Plzeň: M. Svoboda - Kadlec, Moravčík, Čerešňák, J. Kindl, Jones, D. Sklenička, Pulpán - Gulaš, Mertl, Kantner - Indrák, Kratěna, Stach - D. Kindl, Kracík, Schleiss - Hollweg, Preisinger, Kodýtek. Trenéři: Martin Straka, Čihák, Jiří Hanzlík a Vlasák.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Staněk, J. Galvas, L. Galvas, Houdek - Eberle, J. Knotek, Laš - Irgl, Strapáč, Burian - Skladaný, Ostřížek, J. Káňa II - Jergl, Herman, Holec. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

Dorostenci Viktorie Plzeň podlehli lídru tabulky Zbrojovce Brno 1:4.
Dorostenci Viktorie podlehli Brnu