Jeho zaměstnavatel Neuchatel totiž ve druhé švýcarské lize zkrachoval a po šestatřicetiletém forvadovi sáhl znovu Martin Straka.

„S Plzní jsem domluvený do konce sezony,“ říkal Vostřák v pátek, kdy se zapojil do přípravy modrobílých.

„Ještě v léte jsem tady s kluky trénoval, ale nenapadlo mě, že bych se sem tak rychle vrátil. Ale jsem rád,“ podotkl.

Jeho lednový příchod na západ Čech provázely pochybnosti, ale zkušený křídelní útočník, střelec, je svýkony v play off rozprášil.

Vostřák spolu se Strakou a Tomášem Vlasákem vytvořil klíčový útok týmu, který se probil až do semifinále. Sám si v sedmnácti zápasech kdo s koho připsal osm gólů a sedm asistencí. Po sezoně ale musel zpátky do Neuchatelu.

„Měl jsem tu smlouvu. Navíc nové vedení slibovalo, že se tým posílí a sezona bude dobrá,“ říkal Vostřák.

Realita však byla jiná. Neuchatelu totiž začaly docházet peníze. „Když vedení soutěže zjistilo, že se klub opožďuje s výplatami a nemá pokrytý rozpočet, odebralo mu licenci a na stadion dorazili exekutoři,“ popsal hráč rychlý konec. „To bylo drsné, o dost přísnější než třeba u nás,“ porovnával.

Ve Švýcarsku s ním skončil i další explzeňský útočník Dušan Andrašovský.

„Dušan má nabídky ze Švýcarska i ze Slovenska. Přeju mu, aby něco klaplo,“ uvedl Vostřák.

Dobře ví, že se od něj v Plzni nyní hodně očekává. „Tlak je vždy a všude, s tím se musí počítat,“ usmál se forvard. „Zatímco kluci ale trénovali, já teď nebyl deset dní na ledě a mám co dohánět.“

Na tréninku Vostřák operoval znovu v první řadě se Strakou a Vlasákem.

O výsledcích svého staronového klubu má dobrý přehled. „Plzeň získala spoustu bodů, hrála parádní zápasy, a to, že jí teď uteklo pár utkání o gól, není tragedie,“ prohlásil útočník.

A těší se, až oblékne dres s indiánem. „Je hezký. Uchvátil i mou dceru, takže jí ho jdu koupit do fanshopu.“