Hokejoví svěřenci trenérů Petra Vojana a Jana Snopka sehráli v přípravě několik kvalitních utkání. Úspěchu dosáhli v jejím závěru, když po roce znovu ovládli dvoudenní turnaj 
v Chomutově.

Na severu Čech si mladí Plzeňané připsali přitom jen dvě vítězství ze čtyř utkání. Zdolali České Budějovice 3:2, poté však podlehli Kolínu nad Rýnem po nájezdech 1:2 a stejným poměrem i Pirátům z Chomutova. V závěrečném utkání ale ovládli derby s Karlovými Vary 5:3 
a mohli oslavit vprvenství.

„O výhry v přípravném období ale až tolik nejde," upozorňuje Petr Vojan, trenér mladších dorostenců. „Hráčům to ale naznačí, že se vydáváme správnou cestou. A to je rozhodně důležité," míní kouč.

V minulém ročníku skončili mladší dorostenci na prvním místě v základní části české nejvyšší soutěže této kategorie, v play-off ale vypadli hned v úvodním kole, když podlehli Českým Budějovicím 1:2 na zápasy. „Vyřazení z play-off bylo pro kluky emočně velmi silné, v šatně to potom i obrečeli. Ale je to prostě jiná soutěž. Celkově mohu říci, že to byla velmi dobrá sezona," hodnotí trenér.

V nové sezoně budou chtít na skvělé výkony, především tedy na ty ze základní části, navázat. „Trápí nás koncovka, rozhodně před sebou máme ještě spoustu práce," ví Vojan.

Hráčům se vždy snaží vštípit, že nikdy nesmí polevit. „Když se hráči daří, tak jeho práce nekončí. Výsledky samy nepřijdou, a pokud se chce udržet na konstantní a kvalitní výkonnosti, musí neustále pracovat a rozhodně nesmí dopustit, aby polevil," má jasno Petr Vojan.

Tak jako každý rok i letos prochází mladší dorost obměnou kádru. Do týmu přišlo několik hráčů ze žákovské kategorie, pár hokejistů se posunulo do kategorie staršího dorostu.

V přípravě tak trenéři Vojan se Snopkem vyzkoušeli velký počet hráčů. „Kádr na sezonu se již vykrystalizoval a ustálil. Z přípravy jsme vyřadili hráče, kteří na úroveň extraligy zjevně nestačí. Ostatní každý den bojují o své postavení v mužstvu. Pokud někdo poleví, bude sestavou padat dolů," dodal plzeňský kouč po už zmíněném vítězném turnaji v Chomutově.

„Ze žákovského hokeje do dorosteneckého je obrovský skok. Hráči na tom musí začít pracovat vždy již od začátku přípravy, musí nasát atmosféru a zvykat si na nové prostředí. Místo v sestavě je třeba si vybojovat," podotýká Petr Vojan.
První zápas čeká hokejový mladší dorost již pozítří, kdy v 17.00 hodin přivítají pražskou Kobru. V neděli se od 13.00 hodin utkají s Karlovými Vary, první venkovní zápas je čeká 8. září od 15.00 hodin na Kladně.