Přitom scházelo málo a Plzeňští v divokém utkání vyšli naprázdno.

Sice na začátku druhé třetiny vedli domácí už 2:0, ale náskok ztratili a v polovině třetího dějství byli blíže tří bodů Pražané.

Za nepříznivého stavu 2:3 ale Strakova družina zabrala a úsilí domácího týmu korunoval v samém závěru vítěznou trefou Vlasák. Do konce třetiny v ten moment chybělo 64 vteřin.

Před začátkem utkání zaplněná hala ještě ztichla, aby vzdala hold zesnulému prezidentovi Václavu Havlovi.

Vlastní duel začal lépe pro domácí, když už ve druhé minutě vrátil Vykoukalovo nahození do sítě bleskově Kovář.

Rozjetí indiáni měli i dál navrch, zahrozili i při vlastním oslabení, ale skóre se už do konce třetiny neměnilo. A to i zásluhou domácího gólmana Svobody, který si poradil s pokusem Duška a vzápětí reflexivně vykopl střelu Micky.

A stejně dobře začala pro Plzeň i druhá část. Na trestné lavici sice pykal horkokrevný mstitel Duda, ale po skončení menšího z trestů se po pravém křídle prohnal Mrňa a tvrdou ranou přidal druhý gól.

Jenže to se už Slavia probouzela a trestala pochybení Západočechů. Ve 26. minutě ještě zastoupil po Tomicově střele už překonaného Svobodu obránce St. Pierre, ale pak bylo s indiány dvakrát zle.

Svoboda sice pohotově vyrazil střelu Sklenáře, ale dojíždějící Jelínek stihl snížit na 1:2 a ve 35. minutě bylo srovnáno. To se do plzeňského brankoviště protáhl individuálně Vondrka a vyražený puk dorazil do černého Alinč.

Předtím byl ale blízko gólu v přesilovce Vlasák, který po Strakově pobídce mířil k tyči, ale hostující gólman Kopřiva střelu odklonil betonem.

Ve 45. minutě naopak početní výhodu využil hostující Kadlec trefou pod horní tyč.

Plzeňští poté vyvinuli obrovský tlak, ale v oslabení málem přidal čtvrtý gól Vondrka. Následně Vlasák tvrdou střelou orazítkoval pouze tyč a Pletku dvakrát vychytal Kopřiva.

V 51. minutě už však v další početní výhodě Pletka po přihrávce Dudy od mantinelu vyrovnal na 3:3.

V nervózním závěru pak indiáni obrat dokonali. Proti rozjetému Stránkému vyjel Kopřiva, zratil hůl i rovnováhu a Vlasák po spolupráci se Strakou rozhodl trefou do prázdné branky o výhře Plzně 4:3.

HC Plzeň 1929 – HC Slavia Praha 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Jan Kovář (Duda, Vykoukal), 22. Mrňa (Marušák), 51. Pletka (Duda, Jan Kovář), 59. Vlasák (Martin Straka, Stránský) – 28. P. Jelínek (Sklenář), 35. Alinč (Vondrka), 45. Kadlec (Alinč). Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:8, navíc Duda (Plzeň) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6081.

Sestavy:

Plzeň: A. Svoboda – Dan Růžička, Kaberle, Vykoukal, St. Pierre, Marušák, Kinrade, Dresler – Andrašovský, Martin Straka, Vlasák – Duda, Jan Kovář, Pletka – Dvořák, Pitule, Johnson – Stránský, M. Heřman, Lev – od 21. navíc Mrňa. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.

Slavia: M. Kopřiva – Kadlec, Valach, Kuboš, J. Krejčík, Roth, Kolařík, Šulc – Kůrka, Alinč, Vondrka – Micka, Dušek, Krenželok – Pospíšil, V. Růžička ml., Tomica – Kalus, P. Jelínek, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.