V zápase dominoval, vstřelil dva góly a výrazně tak přispěl k tomu, že indiáni si z Prahy odvezli bod. „Mohlo jich být ale i víc,“ litoval plzeňský kanonýr.

Zápas skončil v normálním hracím čase 3:3, ale v penaltové loterii pak byli šťastnější slávisté. Také proto, že mistr hokejových fint Vlasák svůj nájezd neproměnil.

„To mě mrzí, mohli jsme mít dva body. Chtěl jsem to gólmanovi šoupnout mezi nohy, ale led v té době byl už špatný. Puk se mi postavil a sjel jinam, než jsem potřeboval,“ vysvětloval selhání král extraligové produktivity i nejlepší střelec soutěže.

Počet Vlasákových zásahů se aktuálně zastavil na čísle 26. Na stejné číslovce, jakou nosí hrot indiánské ofenzivy na dresu. „Tak doufám, že ještě nějaké góly přidám,“ komentoval číselnou shodu.

Jak jste oslavil narozeniny?
Zatím nijak. Extraliga vrcholí, bojujeme o play off, a tak není ani čas ani nálada na nějaké slavení. S klukama jsme si řekli, že vše doženeme až po sezoně.

Gratuloval vám někdo ze soupeřů?
Ne. Oni o tom nejspíš ani nevěděli.

Jaké to bylo hrát v replikách historických dresů?
Ty dresy jsou krásný a pro hráče i pro fanoušky šlo o příjemné zpestření.

Na Slavii se Plzni v téhle sezoně nedaří. Čím si to vysvětlujete?
Oni to na svém úzkém hřišti umí hrát. Ale my jsme se nedali. Zvlášť ve druhé třetině jsme soupeře mačkali, nepouštěli ho ze třetiny, ale nic z toho. Góly jsme nedali, naopak jsme museli dotahovat ztrátu, a tak i bod je cenný.

Držíte se v elitní desítce. Je to lepší než předtím, kdy jste jen pomálu umazávali z manka?
Možná po psychické stránce. Když jsme vyhrávali a ztráta neklesala, tak to bylo někdy zlé. Ale nesmíme polevit. Před námi je ještě pět kol a hrát o vše se bude až do konce.