„Sice jsem na rozdíl od dalších kluků nemusel brát antibiotika, ale s horečkou nešlo trénovat natož hrát," říkal osmatřicetiletý matador.

Od víkendu je znovu v plném zápřahu a chystá se na páteční zahájení čtvrtfinále extraligového play-off.

Škoda Plzeň vyzve Litvínov

„Doufám, že nejhorší trable jsme zažehnali a už nám zdraví vydrží. V play-off je to jedna z podmínek úspěchu," prohlásil Vlasák.

Uznávaný útočník má ve sbírce tři tituly mistra světa, zlato z ruské Superligy, ale na český hokejový grál zatím nedosáhl.

Rád by to změnil.

„Hokej se přece hraje kvůli úspěchu, kvůli vítězství," zdůraznil šikovný technik, na jehož finesy i góly spoléhají Indiáni šestou sezonu.

Prozradíte, zda je viróza pryč? Nebo jde vzhledem k play-off
o nemístnou otázku?
Já i celý tým jedeme naplno. O víkendu jsme si trošku mákli a v úterý po dnu odpočinku začneme vše směřovat už konkrétně na Litvínov.

Jaký soupeř vás ve čtvrtfinále čeká?
Silný. Nepříjemný. Nevyzpytatelný. Když má Litvínov den, je schopen v extralize porazit kohokoliv. A spoléhat, že ne vždy takový den Litvínovští mají, se nedá. Čeká nás těžký boj.

Možná o to těžší, že předtím dominující Plzni nevyšel konec základní části. Třináct z minulých patnácti zápasů jste prohráli.
Sešlo se příliš negativních okolností. Pokles formy, možná i vinou uspokojení z náskoku, který jsme měli. K tomu přišla zranění a na závěr vlna virózy.

Jenže nečekaně dlouhý výpadek vyvolal spekulace. Plzeň nestojí o první místo, šetří klíčové hráče pro play-off a mezi soupeři cílí na Litvínov. Jak se vám tyhle řeči poslouchaly ?
Nijak dobře, protože jde 
o snůšku nesmyslů. Totální hlouposti. Jasně říkám, že jsme nic schválně nevypustili. Vždyť bychom si tím jen sami na sebe zvyšovali už tak značný tlak. Nahlodávali si sebedůvěru. Navíc vybírat si soupeře pro play-off bývá ošidné. Říkáte si, ten by byl překonatelný a zrovna s ním vypadnete.

Vy jste si Litvínov nepřál?
Nezkoumal jsem, co a jak. Bral jsem věci, jak přicházely. Řeči, spekulace nám stejně nepomůžou. Není kam couvnout, rozhodne se na ledě. My věříme, že dokážeme zabrat a oživit hru, s níž jsme byli předtím úspěšní. Důležitý bude už páteční vstup do série.

K přivolání úspěchu a přízně Štěstěny podstupují hokejisté různé rituály. Už jste se přestal holit?
Ještě ne, přece jen nějaký čas do play-off zbývá. Ale konec holení se blíží a doufám, že letos budeme všichni hodně zarostlí.