„Po týdnech přípravy se už všichni těšíme na start soutěže a hlavně věříme, že pro nás bude úspěšný,“ říkal novinářům na včerejší tiskové konferenci Tomáš Vlasák.

Po Martinu Strakovi další útočný skvost týmu Lasselsbergeru. Teď také Strakův parťák z elitní útočné formace modrobílého týmu.

V Plzni rozehraje třiatřicetiletý trojnásobný mistr světa druhou sezonu.

Ačkoliv v minulé extralize jste se rozjížděl o poznání pomaleji, čtyři góly a šest asistencí z přípravy naznačují, že nyní by to mohlo být dobré.

To nepřeceňuji. Víc ukáže až sama liga, ale rozhodně bych nechtěl čekat na první gól dvanáct kol, jako v uplynulém ročníku.

Klapající spolupráce ve formaci se Strakou a Fabušem je ale znát.
Martin je skvělý hráč do kombinace, což mě maximálně vyhovuje, takže si mohu jen přát, aby nám to vydrželo. Ale důležité je, aby se dařilo i dalším řadám. Aby jsme fungovali jako tým.

Není na druhé straně někdy těch přihrávek až příliš?
Občas to je na úkor střelby, jednoduššího zakončení. Víme o tom a v lize bychom to rádi změnili.

Klub vyhlásil za cíl pro nový ročník postup do play off. Kde byste chtěl vidět Plzeň po základní části vy?
Tak jasně, že nádherné by bylo být v šestce a postoupit do play off přímo. Zvlášť když minule nám tahle pozice utekla jen o dva body, takže nemožné to není. Ale liga bude zase nesmírně vyrovnaná, a rvát se proto musíme od začátku o každý bod.

Jakým soupeřem bude na úvod celek Zlína, který v přípravě nijak nezářil?
Na začátek je každý soupeř těžký. Bez ohledu na výsledky z léta. V kádru Zlína je pořád řada zkušených hráčů, na střídačce trenér Zdeněk Venera, který v minulé sezoně přivedl Vary ke stříbru. Zlínští se určitě neporazí sami.

Očekáváte, že souboj s na západě neoblíbeným sokem bude hodně vypjatý?
Netuším, jak na Zlín zareagují diváci, ale my na ledě musíme dokázat emoce zkrotit. To bude klíč k úspěchu.