„Na ten zápas jsme se připravovali. Chtěli jsme potvrdit tříbodový zisk s Kometou, jenže zůstalo jen u řečí," litoval po úterní porážce zkušený útočník Tomáš Vlasák.

Vypracoval dva góly.

V první třetině nabil ideálně rozjetému Tomáši Frolovi a ten zblízka vyrovnal na 1:1. A v prostřední části pak Vlasák přihrál Jiřímu Hanzlíkovi, který povedenou střelou naposledy v zápase srovnal se soupeřem krok i skóre.

Říkáte, že jste chtěli navázat na nedělní úspěch v Brně. Co bylo proti předpokladům jinak?
V Brně jsme začali aktivně, ale teď to byl pravý opak. Pustili jsme Kladno do hry a už jsme nedokázali naskočit zpět. Byli jsme všude pozdě, a i když jsme asi třikrát vyrovnali, bylo vidět, že taháme za kratší konec.

Kladno skvěle bránilo už střední pásmo a vyráželo do rychlých akcí, zatímco plzeňská hra byla komplikovaná. Je i to jedna z příčin neúspěchu?
Ano, hráli jsme až příliš složitě a komplikovali jsme si tím život. Dobré mužstvo by mělo umět navázat na své předchozí výkony a já jsem přesvědčen, že my dobré mužstvo jsme. Bohužel jsme to ale proti Kladnu nepotvrdili. Musíme být v útočné třetině na kotouči, a to se nám tentokrát nevedlo. Chyběl tomu ten správný drajv. Musíme přestat lítat v oblacích a vrátit se k jednoduché účelné hře, která funguje.

Bude složité tu porážku vytěsnit z hlavy?
Nejde o to zapomenout, ale příště už nic podobného neopakovat. Zápasy jdou teď rychle za sebou. Něco si k utkání s Kladnem určitě ještě řekneme, ale je třeba jít dál. Makat naplno v tréninku i v dalších zápasech. To bude ta nejlepší reakce.