„Nutí nás k tomu pravidla extraligy. Martin ve 40. kole nastoupil za Spartu, ta si zápas předehrávala, a tak ve stejném kole už nemůže za jiný klub hrát,“ vysvětlil Kučera.

Přitom plzeňský tým čeká na začátku poslední čtvrtiny důležitý zápas. A nemilovaný soupeř.

„Na Vítkovice se nám v této sezoně nedaří. Máme jim co oplácet,“ připomněl Kučera.

Západočeši padli v sídle ocelářů 4:5 a 0:6, a tak zatím jediný bod s tímto sokem si připsali doma hned v zahajovacím kole soutěže. I ten však prohráli 4:5 na nájezdy.

„Musíme vyhrát. Nic jiného pro nás neexistuje,“ prohlásil plzeňský útočník Michal Dvořák. „Vítkovice jsou nám v patách, a tak to bude zápas o šest bodů,“ zdůraznil forvard.

Utká se šestý s devátým, rozdíl je ale jen čtyřbodový.

„Chceme získat co nejvíc,“ zdůraznil Jiří Kučera. Zároveň připustil, že týmu by se lépe dýchalo na ledě soupeře.

„S tím ale nic nenaděláme. Před námi je ještě třináct utkání, ve hře je tak dost bodů o které se tak jako tak musíme poprat,“ uvedl kouč Plzně.

Lasselsbergeru budou dál scházet Laš s Cartellim, klub však získal posilu do obranných řad v podobě lotyšského obránce Redlihše.

„Bude připraven jako sedmý bek,“ sdělil plzeňský kouč.

A jak vnímá situaci brankář Roman Málek?

„Budu chytat, to je vše, co k tomu mohu říci,“ uvedl gólman. V předchozích třech zápasech byla plzeňská jednička totiž dvakrát střídána a proti Liberci zůstal Málek dokonce na střídačce.

„Brankáře dělá mužstvo a pochopitelně i opačně. Jen golman sám ale na všechno nestačí,“ podotkl Málek, který teď zrovna nemá šťastné období.

„Vždy se snažím podat co nejlepší výkon, a to platí i nyní,“ nechtěl příliš rozebírat své pocity. „Jsem tu od toho, abych chytal,“ prohlásil.

Vítkovicím se poté, co se trenérského žezla ujal exzlínský Ernest Bokroš, daří. Z minulých čtyř zápasů oceláři třikrát vyhráli.

Jenže do Plzně a potom do Liberece míří jen torzo týmu. Chybějí dlouhodobě zranění Prorok, Barinka, Hubáček i Krenželok, nemocní Strapáč s Káňou. Ale připraven už je Šimíček a k týmu se připojila i nová posila, sedmatřicetiletý matador Branislav Jánoš.

„Plzeň bude těžkým soupeřem, ale i bez tolika zraněných hráčů jsme schopni utkání zvládnout,“ věří na západě neoblíbený trenér Bokroš.