Dvěma góly se o to přičinili Pohl s Ujčíkem. Západočechům nepomohlo ani elitní komando vedené kapitánem Strakou, který byl u všech čtyř branek svého týmu. „Byl to hodně divoký zápas, ale co sleduji Plzeň, tak to není žádná novinka. Letos už několik takových utkání odehrála,“ všiml si vítkovický útočník Petr Pohl.

Úvod i závěr jako z pohádky. Brzy vedli 2:0, šest minut před koncem 5:2, přesto se domácí ještě o vítězství pořádně strachovali. „Že už to nějak dohrajete? Takhle si to neřeknete nikdy, ale přiznávám, že první okamžik, kdy jsem věřil, že už vyhrajeme, bylo po gólu na 5:2. Ukázalo se, že v hokeji je vše možné,“ přiznal Pohl.

A měl pravdu. Z klidu vyvedl lídra v 55. minutě bekhendovou ranou mezi Málkovy betony Vlasák. Na druhé straně měl na hokejce pojistku tří bodů kanonýr Huna, ale jeho sólo zastavila levá tyč, a tak dal o sobě znovu výrazně vědět nejproduktivnější hráč extraligy Vlasák. V power play 6 na 4 vykřesal naději, když dorazil po závaru puk do vítkovické svatyně.

Prodloužení už hosté ale nevydřeli. Do prázdné branky pečetil domácím výhru Burger ranou z otočky přes téměř celé kluziště. „Trefil to zázračně. Na konci jsme zkoušeli co se dalo, ale bohužel nemáme nic. Hrozně moc inkasujeme. Táhne se to s námi už od začátku sezony. Je to snad popáté, kdy jsme dostali šest gólů. Máme takovou sinusoidu, kdy jednou dostaneme dva a pak třeba pět šest branek,“ krčil rameny Tomáš Vlasák.

Hosté byli smutní, že domů nevezou po předvedené hře ani bod. „Výhra ve Vítkovicích je veliký cíl, přesto jsme si ho dali. V naší situaci musíme jít do každého zápasu jako do play off. Mimo první desetiminutovky jsme neodvedli špatný výkon. Je to porážka, za kterou se nemusíme stydět, ale hrát si na hrdinu a chválit za porážku nejde,“ řekl trenér Plzně Marian Jelínek.

Domácí budou mít klidné a pohodové Vánoce. „Po pauze jsme viděli velice kvalitní utkání, nerozehranost tam žádná nebyla. Potkali se týmy, které vyznávají aktivní a agresivní hokej a bylo to vidět. Diváci se nenudili. Množství gólů, které padlo, jde na vrub skvělé koncovce, nikoli v brankářích a hráčích,“ byl přesvědčen vítkovický kouč Mojmír Trličík.