Vítězná série Plzně pokračuje, ztráta klesá

Plzeň – Hokejová Plzeň dál útočí na hranici předkola play off. V nedělním duelu 41. kola udolali indiáni doma Mountfield České Budějovice 3:2 a po páté výhře v řadě je od desátého Litvínova dělí jen dva body.

16.1.2011

HC Plzeň 1929 - HC Mountfield České Budějovice 3:2Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

Od začátku zápasu se hrál výborný hokej, kterému chyběly jen góly. Soupeři se přes důrazné obrany dostávali pouze k ostřelování protivníkovy branky, s čímž si jak domácí Horčička tak gólman hostů Jakub Kovář poradili.

Branková přestřelka se strhla až v prostřední části. Přispěly k tomu i upísknutí a sporné verdikty sudích. Vedení se v přesilovce ujali domácí. Duda nabil zpoza branky číhajícímu Janu Kovářovi, který bekhendem překonal bratra Jakuba. Poté zkoušel postřeh hostujícího gólmana Vlasák a v 28. minutě vybuchla ČEZ Arena podruhé. Kolem Jakuba Kováře se zblízka obtočil Duda, zavěsil, ale gól nebyl uznán. Diváci bouřili, aby se za chvíli vztekali ještě víc. Hosté pronikli do plzeňské třetiny, čárový sudí signalizoval ofsajd, ale ačkoliv Jihočeši neopustili pásmo, dal ruku dolů a zmatků využil Kuchejda k vyrovnání. Spravedlnost však existuje. Po dalším plzeňském výpadu vypálil tvrdě tísněný Vostřák a vyražený puk zametl do dítě Vlasák. Vzápětí Horčička zlikvidoval sólo Martynka, ale stav se do konce prostřední části ještě měnil. To na trestnou lavici zamířili krátce po sobě tři domácí borci a hosté dlouhé výhody o dva hráče využili. Po střele Vydareného skóroval do odkryté branky Gulaš.

Ten byl v 46. min. blízko i rozdílovému gólu, ale Horčičku nepřesltil. Pět na tři si pak dvě minuty zahrála také Plzeň, bombardovaný Kovář však odolal. V 49. minutě ale rozjetý obránce Modrý přece jen z levého kruhu skóroval. Gólman indiánů pak s obtížemi zkrotil střelu Dietze, ale jak potvrdil viderozhodčí, bylo to před čarou. Jakub Kovář zase vykopl pokus Lammerse po akci Johnsona. Lammers se za gólem hnal znovu v 53. minutě. Byl z toho ale jen trest pro Kašpaříka, který hosté ubránili. Modrobílí však poté i s podporou skandujícího publika dotáhli zápas k vítězství.

16.1.2011 VSTUP DO DISKUSE

Pavel Vrba

Vrba: Máme co napravovat

Disco tanec v Lokomotivě

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se zavřely

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku rozhodovali o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

Opilý řidič havaroval u Chotíkova. Nikdy si přitom neudělal řidičák

Plzeňsko - Posilněn alkoholem a bez řidičského průkazu usedl za volant jednatřicetiletý řidič, který v noci na sobotu havaroval u Chotíkova na Plzeňsku. Kromě toho, že nadýchal bezmála dvě promile, se ukázalo, že nikdy nevlastnil řidičák.

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.