Naposledy v neděli Indiáni zvítězili na ledě švýcarského Lugana 3:2 a už před dvěma říjnovými souboji s Banskou Bystricí si zajistili účast v osmifinále play-off, a to z prvního místa ve skupině H.
 
Stejně jako v předchozích soubojích pomohl Škodovce dobrý vstup do zápasu. Plzeň vyhrála první třetinu 2:0, když využila dvě přesilové hry, z toho jednu pět na tři. Skórovali Gulaš a Němec.
Ve druhé části přišlo i několik trestů hostů, ale ti s přispěním zákroků brankáře Milčakova oslabení přečkali. A z rychlého protiútoku do rozhozené domácí obrany po parádní spolupráci se Stachem přidal Kaňák třetí gól. To už hráči Lugana nevydýchali a kapitán Lapierre zápas po napadení Jakuba Kindla nedohrál.

V třetí části se herní převaha Lugana ještě vystupňovala, Milčakov ale svůj tým držel. Až v 51. minutě prostřelil plzeňského gólmana Hofman a dal domácím naději. V závěru přišlo ještě drama.  V čase 57:57 sáhli domácí ke hře bez brankáře a v šesti opět Hofman snížil na rozdíl jediného gólu. Do konce třetiny v ten moment chyběla minuta a šestnáct vteřin. Bojovníci ze Škodovky však už cenné vítězství uhájili a posílili si tak sebevědomí před pátečním zahájením extraligy.
 
HC LUGANO – HC ŠKODA PLZEŇ 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 51. Hofmann (Cunti, Walker), 59. Hofmann (Lajunen, CHorney) – 16. Gulaš (Němec, Nedorost), 19. Němec (Stach, Nedorost), 35. Kaňák (Stach)
Rozhodčí: Piragič (Chorvatsko), Stricker – Kovacs, Altmann (všichni Švýcarsko).
Vyloučení: 6:7, navíc Lapierre (Lugano) na 5 minut a do konce utkání.
Využití: 1:2.
Střely na branku: 30:27.
Sestava Plzně: Milčakov – J. Kindl, Čerešňák, Allen, Kaňák, Pulpán, Vráblík – Nedorost, Novotný, Gulaš – Stach, Kratěna, Indrák – D. Kindl, Kracík, Němec – Straka, Kodýtek, Eberle – Pour. Trenér: Čihák.