Navíc si Škodovka protáhla černou sérii s Olomoucí ze závěru minulého ročníku, kdy s Kohouty po třech porážkách v řadě vypadla z předkola play-off.

A to Západočeši na Krejčího a spol. vyrazili v úterním večeru silnější než byli při předchozí domácí výhře s Třincem.

V ofenzivě naskočila v extralize premiérově uzdravená švédská posila Thorell a z marodky se vrátil i další centr Kodýtek.

Co ale bylo platné, že Plzeňští byli v úvodu zápasu aktivnější, víc stříleli, když gól slavili po přesném voleji nekrytého Strapáče domácí. Škodovka nesrovnala ani v první přesilovce. Bulíř trefil jen soupeře a Kodýtek tyčku domácí klece. Naopak olomoucká hvězda Krejčí po návratu z trestu zaútočil a Kolouch propálil Furcha podruhé.

V úvodu prostřední části Bulíř v další velké šanci rozezněl znovu jen tyč. Chyběly centimetry. A poté si režii vzali zpět Kohouti a dvakrát úřadoval Krejčí.

Po rychlé souhře zvýšil na 3:0 a pak v přesilovce vymetl horní růžek soupeřovy klece, když gólman měl zakrytý výhled. Olomoucká aréna bouřila nadšením.

Furcha v plzeňské brance nahradil Pavlát a záhy se řešilo, zda v závaru udržel kotouč pod betonem. Konzultace s videorozhodčím však ponechala v platnosti stav 4:0 pro domácí.

Plzeňští zahrozili teprve před pauzou, Blomstrand ani Suchý však pozorného gólmana Lukáše nepřekonali.

Hosté ani poté nic nebalili, jenže Thorel a po něm Čerešňák znovu neskórovali. Ke gólu si hosté nepomohli ani v početní výhodě a teprve v čase 53:56 snížil Švéd Blomstrand. Drama se však už nekonalo a Plzeň musela spolknout další nepříjemnou porážku.

Na chmury ale nebude příliš času. Už ve čtvrtek se totiž Indiáni utkají doma v předehrávce čtvrtého kola s Mladou Boleslaví. Zápas Škodovek přenášený O2 TV sport začne v Logspeed CZ Aréně v 17.30 hodin.

Hlasy trenérů:

Zdeněk Moták (HC Olomouc): „Do poloviny zápasu jsme hráli výborně a také jsme vedli 4:0. Po bitce Kucsery s Budíkem se hra mírně změnila. Už jsme nebyli tak urputní. Ale i když se soupeř snažil ještě se zápasem něco udělat, tak jsme si vedení pohlídali a dotáhli to k zisku tří bodů. Jediná škoda je, že si gólman Lukáš nakonec nepřipsal nulu. Určitě by si ji zasloužil.“

Miloš Říha (HC Škoda Plzeň): „Chtěli jsme navázat na domácí utkání s Třincem, bohužel výkonem v úvodní třetině jsme navázali na první utkání v Pardubicích. Za mě jsme neměli úsilí a ani drajv, který jsme měli mít. Chyběl nám pohyb, agresivita i nasazení. Přesto v utkání byly dva zlomové momenty. V první třetině Kodýtkova tyčka v přesilovce, pak chyba a gól na 0:2. A situace z úvodu druhé třetiny, kdy Bulíř trefil nevím jestli tyčku nebo gólmana a domácí z protiútoku dali třetí gól. Pak už bylo těžké ten zápas otáčet. Domácí hráli dobře, houževnatě.“

HC OLOMOUC – HC ŠKODA PLZEŇ 4:1

Třetiny: 2:0, 2:0, 0:1. Branky a nahrávky: 13. Strapáč (Bambula, T. Černý), 19. Kolouch (Krejčí), 25. Krejčí (J. Káňa), 27. Krejčí (Ondrušek, Nahodil) – 54. Blomstrand.

Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Gebauer, Hlavatý.
Vyloučení: 2:3, navíc Kucsera – Budík oba 5 minut.