„Určitě se budeme chtít se starým rokem rozloučit vítězstvím. Jsme doma a nejspíš bude zase vyprodáno,“ uvedl plzeňský asistent Milan Razým.

Ať už souboj prvního s pátým ale dopadne jakkoliv, Plzeň vstoupí do nového roku v čele soutěže. Před soky na druhém až čtvrtém místě, Vítkovicemi, Pardubicemi a Zlínem, mají totiž indiáni pětibodový náskok. „První místo v tabulce je příjemné, hezky se na to kouká, ale jde jen o dílčí, momentální úspěch. My chceme dál sbírat body,“ zopakoval Razým zatím úspěšnou strategii týmu.

Alespoň bod totiž Plzeň získala už ve čtrnácti zápasech po sobě. A bodovala i v časech, kdy se jí až tak nedařilo.

Teď ovšem jede. Vánoce orámovali modrobílí výhrami, aniž by ve hře inkasovali byť jediný gól. Před Štědrým dnem porazili doma Zlín 3:0 a v neděli uspěli v Liberci po nájezdech 1:0.

„Nebylo to ale vůbec jednoduché. Liberečtí, ač oslabeni, na nás vlétli a dávali najevo, jak moc stojí o úspěch,“ vrátil se k poslednímu utkání Razým. „Postupně jsme však získali převahu, měli víc šancí, ale oba brankáři, jak Pöpperle tak liberecký Pinc, se překonávali,“ vysvětloval, jak se zrodila v hokeji neobvyklá remíza 0:0.

„V závěru se o výsledek museli bát více domácí, rozhodlo se ale až na penalty, což je i o štěstí,“ připustil Razým.

Až v nasatevení či v nájezdech se ovšem rozuzlily také předchozí zápasy Plzně s Třincem, jenže vždy ve prospěch ocelářů. Oba rozhodl útočník Polák, na západě v nájezdech a na Moravě v přesčase.

„Třinec je i aktuálně úspěšný, pravidelně boduje,“ upozornil Razým. „Navíc umí přesilovky. Z pěti gólů, které jsme od nich inkasovali ve hře, padly čtyři v početní výhodě.“

„Jsou silní v útoku, slabší v obraně,“ řekl o soupeři plzeňský útočník Petr Vampola.

Věří v úspěch. „Jsme v pohodě, a pokud zopakujeme výkony z minulých utkání, mělo by to vyjít,“ prohlásil.

Oproti předchozímu zápasu bude indiánům chybět jen Laš, vracející se do Třebíče. Oceláři se musejí obejít bez zraněných Baleje s Martynkem.

„Současná forma Plzně budí respekt, těžko hledat nějaké slabiny. Jen bezchybný a disciplinovaný výkon nám dá nějakou šanci na bodový zisk,“ nechal se slyšet třinecký trenér Břetislav Kopřiva.

Jsem v pohodě, hlásí brankář Pöpperle

Plzeň – V úvodu sezony nijak nezářil, na čas ho vyřadilo i zranění, ale teď je brankář Tomáš Pöpperle pevnou součástí plzeňského tažení hokejovou extraligou.

V neděli v Liberci podruhé v řadě uhájil čisté konto. „Dvě nuly za sebou, to je poprvé, co se mi něco takového povedlo,“ přiznal pětadvacetiletý gólman, který na západ Čech přišel před sezonou ze Sparty.

Gól teď Pöpperle neinkasoval už téměř 130 minut.

Předtím jste smutnil, že i když tým hraje výborně, vám do branky vždy něco propadne. Už to neplatí?
Jsem rád, že to konečně takhle vyšlo. Už kvůli týmu, který mě předtím podržel, a já mu to teď mohu vrátit.

Hrát nula nula jako v Liberci je v hokeji hodně neobvyklé.
Není to zase tak výjimečné, pár takových zápasů jsem už zažil. Jen jak utíká čas, začnete si víc uvědomovat, že každá chyba může rozhodnout. A soupeř byl hodně nepříjemný, tlačil se do šancí, ale nic nedal. Kluci přede mou totiž hráli výborně.

Zápasy bez inkasovaného gólu přišly pro Plzeň po divoké, byť vítězné přestřelce v Praze se Slavií. Zatáhli jste se potom víc do obrany?
To ani ne. Poslední výsledky vyplynuly spíš ze situace. Sice máme více ze hry, šance, ale s góly jsme trochu na štíru. O to víc ta vítězství těší.

Těší vás i první místo v tabulce?
Jasně, že je to příjemné, ale nijak svou pozici nepřeceňujeme. Zní to možná otřepaně, ale chceme vyhrát každý zápas, urvat v něm co nejvíce bodů. Protože sčítání a vůbec to nejdůležitější – play off – přijde až v březnu.

Jak se vám chytá za nejlepším celkem extraligy?
Dobře. Tým je v pohodě a já taky.

Co Vánoce?
Pohodové. Sešla se celá rodina a bylo to moc fajn.

Dostal jste nějaký dárek, který vás mile překvapil?
Sice raději dárky dávám, ale pod stromečkem jsem našel pár věcí, které mě potěšily.

Narušuje hokej svátky, nebo spíš ony zaběhlý rytmus extraligy?
Spíš to druhé. Hraje se jeden zápas a následuje zase pauza. Teď v úterý se třeba utkáme s Třincem a potom hrajeme až za týden v Karlových Varech. No alespoň si letos budeme moci o něco víc užit silvestra.