Po 26. kole jsou Indiáni v čele o tři body před Hradcem Králové, třetí Třinec ztrácí pět bodů, čtvrtá Kometa deset.
A to má Plzeň odehráno o dva až tři zápasy méně než její rivalové.

„Nesmí nás to ukolébat. Dál se musíme soustředit vždy na nejbližší utkání,“ burcuje kouč Ladislav Čihák.
Škodovka pokračuje v pátek v sérii domácích zápasů, když od 17.30 hodin vyzve Litvínov a bude chtít odčinit zaváhání z nedělního souboje se Zlínem.

Ten Indiáni prohráli 1:2, ale až v prodloužení, takže si po šňůře osmi výher protáhli alespoň bodovou sérii.
Potom v neděli se Plzeň znovu doma střetne s Třincem, v úterý s Mladou Boleslaví a v pátek s Olomoucí.
„Ačkoliv je Litvínov předposlední, tak pořád má svou kvalitu i rozdílové hráče, jako Hübla nebo Lukeše. Umějí přesilovky,“ upozorňuje Čihák.

Navíc v brance Vervy úřaduje Michael Petrásek, který v sezoně uhájil čtyřikrát čisté konto (nejvíc v extralize) a úspěšnost zásahů vytáhl na hodnotu 92,55 procenta.

Úspěšnost plzeňské jedničky je ale ještě vyšší a na kontě má Miroslav Svoboda jen o jednu nulu méně.
Do problémů se Litvínov dostal už v první čtvrtině, v níž Verva prohrála deset zápasů. V další čtvrtině se ale zvedla a aktuálně se drží o pět bodů před poslední Jihlavou. Z minulých šesti utkání sice chemici čtyři vyhráli, ale od soupeřů si také dvakrát odvezli výprask.

„Inkasovali jedenáct gólů, pět od Pardubic a šest naposledy od Komety. Což je na zamyšlenou, ale uvidíme, s čím vylezou. Zda zkusí jít znovu do rizika. Ale pořád chtějí hrát hokej a nesmíme jim dát šanci se chytit třeba v přesilovce,“ varuje Čihák.
Kouč tak nepředpokládá, že by se měl opakovat scénář souboje se Zlínem, kdy Plzeň narážela na nepříjemný forčeking soupeře a dobře organizovanou obranu. „Litvínov je typově jiný mančaft. Rádi útočí, takže i průběh zápasu bude nejspíš odlišný,“ říká trenér.

Na rozdíl od putování po cizích stadionech sérii domácích zápasů vítá.
„Chodí lidi, a pokud návštěvy vydrží, tak atmosféra, kterou fanoušci vytvářejí, je obrovským povzbuzením. Klukům to pomáhá,“ oceňuje Čihák.

„V Plzni jsme s podporou fandů ještě silnější,“ souhlasí útočník Jan Schleiss. „Litvínov hraje stejně, ať vyhrává nebo prohrává, a jen tak se nezlomí. My se musíme držet naší hry a trpělivě jít za vítězstvím.“
Sestava Škodovky dozná oproti zápasu s Berany jen drobné změny. „Denis Kindl se přesune do prvního útoku, zatímco Ondra Kratěna půjde na centra, aby byl víc na puku. A místo Petra Kodýtka nastoupí Matěj Chalupa,“ oznamuje Čihák.
„Plzeň je silná. Vždyť prohráli vlastně jen dvakrát v sezoně. Pro nás by to měla být výzva. Musíme být ale připraveni, že budou chtít napravit poslední domácí ztrátu,“ říká litvínovský kouč Radim Rulík.

Severočeský klub posílil nově obránce Jiří Hunkes z Pardubic.

První vzájemný zápas sezony v Plzni vyhrála Škoda 5:1, aby poté v Litvínově padla 1:2 v prodloužení. Co přinese třetí duel?