Vedoucí Plzeň sužují zranění. Zvlášť v obraně lepí Indiáni sestavu, jak se dá, přesto dál bodují a v čele tabulky se aktuálně držís náskokem deseti bodů.

„Na marodce máme pár kluků, ale hráče kvůli zranění postrádají i další týmy, takže na to se nechceme vymlouvat,“ prohlásil Ladislav Čihák ačkoliv nikdoz absentujících borců do dnešního zápasu nezasáhne.
Trénovat zkusil Peter Čerešňák, ale rameno ho bolí, takže ani obránce nominovaný do olympijského týmu Slovenska se na ledě neobjeví.

„Nebude ani Kadlec a u dalších hráčů, ať už je to Pulpán, Kvasnička nebo z útočníků Míra Preisinger, jde o dlouhodobější zranění,“ uvedl Čihák.

Vedení plzeňského klubu si tak do obrany půjčí znovu Romana Vráblíka z prvoligových Českých Budějovica do útoku pošlou trenéři trio mladíků v čele s Matyášem Kantnerem.
Devatenáctiletý junior naskočí opět po boku olympioniků Milana Gulaše a Tomáše Mertla.
Minule v Litvínově si Kantner nasazení v elitním útoku osladil prvním gólem v extralize a přispěl k výhře 5:4.
„Plním si sen,“ prohlásil další talent z plzeňské líhně.

A jaký soupeř Indiány čeká?

„Silný ambiciózní tým se čtyřmi vyrovnanými řadami, což Třinec konečně potvrdil v Lize mistrů. V semifinále sice Oceláři vypadli, ale až na nájezdy a proti Jyväskylä odvedli výborný výkon,“ ocenil Čihák.
„Ten zápas nás prověří, otestuje,“ zdůraznil.

„Utkání už začínají být jako v play-off, takže nejde nic podcenit a do všeho musíme jít naplno. Navíc proti Třinci to je vždycky vyhecované utkání,“ řekl nejproduktivnější hráč soutěže Milan Gulaš.

Třinec vstřebává hořkost úterního vyřazení z Ligy mistrů, kdy měl na dosah postup do finále. Zároveň Oceláři musejí zahnat únavu. V Plzni je čeká už osmý lednový zápas.

„Leden je skutečně náročný. Proti Plzni se chceme i tak prezentovat ve stylu, jakým jsme odehráli zápas s Jyväskylä, a snad budeme i více produktivní,“ přál si trenér Václav Varaďa.
Postrádat bude pouze zraněného Petružálka.

Ve hře nebudou jen body, ale také post nejlepšího střelce. Plzeňský Mertl vede pořadí se 24 góly, ale třinecký Martin Růžička na něj ztrácí jediný zásah.