„V naší situaci je důležitý každý zápas. Soustřeďujeme se na Slavii, pak teprve začneme myslet na Kladno,“ prohlašuje plzeňský asistent Milan Razým.
Západočeši sražení sankčním odečtem 19 bodů se rvou o účast v předkole play off, ale jejich manko se zatím výrazně nezmenšuje.

Po 33 kolech ztrácí dvanáctá Plzeň na aktuálně desátý Litvínov devět bodů.

„Nesmíme koukat na tabulku, ale hrát stále naplno jako v play off. Ve vyřazovacích sériích také nekalkulujete s tím, že příště bude líp,“ říká Razým.
Téhle filozofie se Plzeňští drželi o vánoční neděli. Chybělo totiž málo a v Pardubicích vyšli naprázdno.

„Dlouho jsme prohrávali o gól. Inkasovali jsme paradoxně v době, kdy jsme přežili sérii vyloučení a zvedali hlavu,“ vrací se k duelu Razým. „Ve třetí části jsme ještě neproměnili trestné střílení, ale kluci se nezlomili a v závěru zaslouženě vyrovnali.“

To v čase 57:38 kapitán Straka nabil Dudovi, který pardubického gólmana Svobodu propálil nad lapačku. A nejproduktivnější muž extraligy Vlasák pak v úvodu prodloužení trefil druhý bod.

„Puk se dostal šťastně k Vlasákovi a ten ví, jak s takovou šancí naložit,“ popisuje asistent vítězný závěr bojovného utkání. „Dominovali gólmani, Svoboda a u nás Hanuljak,“ chválí Razým čerstvou posilu z prvoligového Chomutova.

Přitom šestadvacetiletý Miroslav Hanuljak si kromě premiéry v modrobílém dresu odbyl i extraligový křest. Čelil 36 ranám, ale mistrovi povolil jediný gól.

Zda bude rodák z Litvínova chytat i v úterý v Praze, to však Razým neprozradil. Hanuljak je totiž v Plzni podobně jako Luboš Horčička ze Znojma jen na střídavý start a Chomutov včera hrál.

Jisté je, že Slavia bude pro indiány tvrdým oříškem. „Zvlášť doma teď vyhrává, ale to jen zvyšuje naši chuť uspět. Na úzkém hřišti však musíme být důrazní a vůbec hru zjednodušit,“ míní Razým.

V poli by měla zůstat plzeňská sestava stejná jako v Pardubicích.