Série začne ve čtvrtek v 16.00 v Plzni a na západě Čech se odehraje další den i druhý zápas (17.30). Cesta dál vede přes čtyři vítězství.

„Pauza už byla dlouhá, takže si přejeme, aby play-off konečně začalo,“ popisuje náladu v plzeňském týmu majitel a jeden z trenérů Martin Straka.

Škodovka jako vítěz základní části extraligy totiž minulý týden stála a vyhlížela soupeře. Vyšla Olomouc, která se z předkola probila přes Zlín.

„Těžký soupeř, ale ve čtvrtfinále si nevyberete. Olomouc sází na poctivý hokej, důraznou defenzivu opřenou o velké beky a výborného Konráda v bráně,“ popisuje Straka přednosti celku z Hané.
Že půjdou ve čtvrtfinále zrovna na Kohouty, vědí v Plzni od sobotního večera.

„Hru Olomouce si rozebereme, ale bude to hlavně o nás. Chce to chytit začátek a k tomu nás dovede jen maximální nasazení a bojovnost,“ zdůrazňuje bývalý excelentní útočník.
Plzeňský klub vlastní Straka deset let a za tu dobu Indiáni přes nejrůznější peripetie nechyběli v play-off.
Jako hráč a generální manažer dotáhl Straka modrobílý celek až k mistrovskému titulu.

Teď by se rád dočkal dlouhé jízdy v play-off také coby trenér.
V roli, které se ujal během minulé sezony.
„Musíme ale jít zápas od zápasu. To, že jsme vyhráli základní část, je hezký, ale teď to nic neznamená. Vybojovat si to musíme na ledě,“ zdůrazňuje olympijský vítěz a mistr světa.

V paměti má ještě čtvrtfinále z před dvou roků, kdy Plzeň narazila rovněž na Olomouc a tehdy sérii vyhrála 4:1 na zápasy. Jenže teď jsou Kohouti zase zkušenější.

„Kádr se jim moc nezměnil. Hráči jsou tam nějaký čas pohromadě a věří systému, který jim vštěpuje trenér Venera. A že jim to funguje, dokázali teď proti Zlínu,“ podotýká Straka.
„Zápasy se v této sérii rozhodovaly na pár gólů. Jen ke konci už Zlín vypadal utrápeně. Tlačil se do něčeho, co mu nesedělo, zatímco Olomouc se držela svého. Bojovali, padali do střel po hlavě, a proto postoupili,“ míní.

Divoké výsledky z předchozích zápasů s Hanáky v sezoně, výhry Plzně 10:0 a 6:0 a naopak porážku v Olomouci 0:5, vnímá jen jako minulost.
„Je to pryč. Teď začíná play-off a jen když budeme jezdit po zadku, rvát se o kadý puk, tak můžeme uspět,“ tvrdí plzeňský šéf.

Zatím spí klidně a týmu věří. „Během olympijské pauzy jsme hodně trénovali, teď jsme ubrali a z kluků cítím odhodlání. Bude ho zapotřebí, protože nás čeká těžká a nejspíš dlouhá série,“ předpovídá Straka.

Zároveň vítá, že od pátého zápasu čtvrtfinále odpadají nájezdy a utkání se bude prodlužovat až do rozhodnutí.
„Vyhrát by měl ten, kdo dá gól. Přijde mi to spravedlivější, než když rozhodují penalty. Já bych to takhle hrál od začátku,“ prohlašuje pětačtyřicetiletý borec, který si nekonečné prodlužování střetnutí užil ještě v časech, kdy válel v zámořské NHL.