V pátek vypráskali Zlín, ale v neděli hokejisté Škody Plzeň padli v Olomouci 1:3. V extralize sice Indiáni zůstali před reprezentační pauzou devátí, ale o místo v desítce a tím i v předkole play-off musí ještě bojovat.

„Mohli jsme soupeřům odskočit, získat víc klidu, ale nestalo se. Alespoň nás to udrží ve střehu," hledal pozitiva na nedělní porážce plzeňský trenér Ladislav Čihák.

Kolem hranice postupu je sedm kol před koncem husto. Plzeň se v tabulce drží o bod před desátou Mladou Boleslaví a o dva před Zlínem na jedenácté pozici. Do hry o desítku se ale vrátila i dvanáctá Olomouc.

Na poslední postupové místo ztrácí nyní tři body, což na Hané vyvolalo bouři radosti. Olomoucký gólman Branislav Konrád po nedělní výhře vylezl na branku a zdravil publikum, zatímco hráči Škodovky kousali zklamání.

„Kluci důležitý zápas odmakali, o výsledek se rvali až do konce, ale štěstí se přiklonilo k soupeři," říkal Čihák.

Kohouti se v první třetině utrhli v přesilovce pět na tři do vedení, v druhé části potom Miroslav Indrák srovnal, jenže před koncem se bitva zlomila na stranu Hanáků. Do vypršení času scházelo dvě a půl minuty.

„Nezblokovali jsme ránu od modré a proti teči zblízka byl Machy (brankář Machovský) bezmocný," popsal Čihák klíčový moment.

„Třetí gól už padl do prázdné brány, to je vždycky vabank. Ta porážka nás štve, a to je slabé slovo," připouštěl kouč. „V první třetině tam byla nějaká vyloučení, které soupeř potrestal. Ve druhé části jsme potom měli převahu, ale z tlaku jsme vytěžili jen gól. Sice parádní, Kubalda (Kubalík) s Ádou (Stachem) to Mírovi Indrákovi skvěle připravili, ale to bylo málo," litoval Čihák.

Hořkost ze sebe Indiáni dostávali ještě při pondělním tréninku.

„Dali jsme hráčům do těla. Teď mají do čtvrtka volno, následně se v přípravě zaměříme na dynamiku hry, na rychlost, ale i na další zápas," zdůraznil Ladislav Čihák.

Škodovka se hned po pauze utká doma právě s desátou Boleslaví (středa 15. února od 17.30 hodin). „Máme to pořád ve svých rukou a je třeba zachovat chladnou hlavu," podotkl trenér.

„Když prohrajete gólem dvě a půl minuty před koncem, tak to zamrzí. Porážkou v Olomouci se ale nesmíme nechat rozhodit. Předtím jsme sehráli sérii dobrých zápasů, bodovali jsme a na to musíme navázat," prohlásil obránce Peter Čerešňák.

Čtyřiadvacetiletého beka stejně jako jeho krajana z plzeňského útoku Tomáše Hrnku čeká o pauze start se slovenským týmem na Slovakia Cupu.

Naopak o účast na Švédských hokejových hrách přijde nejlepší extraligový střelec Dominik Kubalík.

„Už po utkání v Olomouci se Kubalda necítil dobře, teď se léčí doma a v reprezentaci jsme ho museli omluvit. Snad to nebude nic vážnějšího," říkal Ladislav Čihák.