Skóroval jste po brejku. Jak se váš gól zrodil?

Conor Allen mě našel přesným pasem, v úniku jsem byl ale trochu vyplašený. Už jsem dostával sežrat, že jsem skoro měsíc nedal gól a hned v prvním střídání jsem neproměnil tutovku. Sice jsem únik zakončil dobře, ale puk jsem cpal do špatného místa. Naštěstí kotouč prolétl gólmanovi mezi betony a bylo. Měl jsem z toho velikou radost.

V závěru první třetiny jste svedl vítěznou šarvátku s Leošem Čermákem. Čím vás soupeř tak naštval, že jste se do něj pustil pěstmi?

Vyplynulo to ze situace. Skončili jsme v rohu a už nebylo kam uhnout. Leoše jako hráče i člověka respektuji, dokázal toho straně moc, ale na ledě jsme soupeři a nic si nedarujeme. S Brnem jsou to vždy vyrovnané a vyhecované duely a diváci si to snad také užili.

Je radost z vítězství o to větší, že jste Kometu porazili v sezoně až na čtvrtý pokus a přesvědčili se, že je možné nad ní zvítězit?

Jsem rád, že jsme vyhráli. Všechna tři předchozí utkání byla velmi těsná a Kometa je vyhrála o gól, o dva. Teď jsme uhráli tři body my a víme, že jsme schopní velmi těžkého soupeře, který zejména v play-off hraje skvělý hokej, porazit. Což je dobré pro sebevědomí.

Jak jste si užil slavnostní večer na počest devadesátin plzeňského klubu?

Jo, byla to paráda. Oslavy se moc povedly. Ocenění hokejisté jsou bývalé hvězdy, zanechali za sebou ohromný kus práce. Je to zasloužené ocenění pro všechny a jsem rád, že i my jsme  odvedli dobrou práci a podtrhli výhrou pěkný večer. Spousta z těch legend mě trénovala a potkával jsem se s nimi v dorostu či v juniorech. Ale třeba s Michalem Dvořákem nebo potom s Martinem Strakou nebo Tomášem Vlasákem jsem i hrál.

Hned v neděli vás čeká ještě zápas v Praze se Spartou. Jaký výkon bude třeba, abyste se mohli radovat znovu z vítězství?

Sparta je nesmírně houževnatý soupeř, který už hraje o všechno. Budou to zkoušet jednoduše, bez komplikací. Mají vysoké kluky a čeká nás tvrdý hokej. Musíme se na to dobře připravit.

Následně absolvujete s národním týmem Švédské hokejové hry. Pozvánka do reprezentace přišla po nějakém čase. Jak si toho ceníte?

Pozvání si vážím.  Už je to skoro rok, co jsem byl s nároďákem naposledy. U reprezentace je nový realizační tým, tak nevím, co od toho mám očekávat, ale těším se moc.

Pomůže vám, že nadcházející turnaj absolvuje také váš týmový parťák a spoluhráč z útoku Milan Gulaš?

Doufám, že budeme hrát spolu. Nikdy jsem neměl možnost hrát v reprezentaci se spoluhráčem z klubu či dokonce parťákem z formace, takže by to mohlo být ještě lepší. Příští pondělí ale

Příští pondělí však Škodovku čeká dohrávka v Praze se Spartou. Stačíte se z reprezentační akce vrátit?

Určitě utkání stihneme. V národním týmu si to domluvíme a počítáme s tím, že ho odehrajeme.