Ve čtvrtek se škodováci střetnou ve finské Hämeenlinně s mistry tamní SM-liigy, které předtím doma udolali 5:4 v prodloužení. Následně obhájci evropského i extraligového bronzu přeletí do Dánska k sobotní odvetě s Rungstedem, jenž si z Plzně odvezl debakl 3:9.

Plzeňští jsou si vědomi, že pro vývoj situace ve skupině B může jít o zlomová utkání.

„Tyhle zápasy hodně napoví o postupových šancích. Bude se to lámat a pro nás jde o důležitý trip,“ prohlásil před odletem kapitán Milan Gulaš, který naposledy k pokoření Rungstedu přispěl hattrickem.

Trenér Ladislav Čihák souhlasí.

„Před rokem jsme na domácí výhry navázali maximálním bodovým ziskem také u soupeřů a v předstihu jsme si zajistili postup dál. Teď se pokusíme o to samé, i když zvlášť v Hämeenlinně to bude hodně těžké,“ uvedl hlavní kouč Škody.

Z každé z osmi čtyřčlenných skupin Ligy mistrů postoupí do play-off vždy nejlepší dva celky.

Plzeň je po dvou odehraných kolech s pěti body v čele tabulky o bod před švýcarským EV Zug na druhé příčce. Hämeenlinna má tři body a poslední Rungsted zatím zůstává bez bodu.

„Podle odhadů bude k postupu třeba minimálně devět bodů. Bylo by dobré se na ten počet dostat už nyní a nenechávat to až na běžící sezonu, kdy nás v říjnu čekají zbývající utkání s Zugem,“ zdůraznil Čihák. „Letíme ale daleko a cestování se na týmu nějak podepíše,“ podotkl.

Před cestou musí navíc řešit potíže se sestavou.

„Kvůli zdravotním problémům s námi neodletí Jarda Kracík a otazníky visí i nad dalšími dvěma hráči,“ konstatoval Čihák.

Na trip zato kouč bere posilu plzeňské ofenzivy Martina Heřmana, odchovance přicházejícího z prvoligových Českých Budějovic .

„Poté co kvůli zranění kolena ukončil kariéru Ryan Hollweg, nám takový hráč v týmu chyběl. Martin je silový odolný typ, bruslař s dobrou střelou, navíc Plzeňák. Do mužstva se vrací po pár letech jako třináctý útočník. Jeho chvíle přijdou v oslabeních a vůbec v momentech, kdy se hra vyostří. Je na něm, jak šanci uchopí,“ řekl Ladislav Čihák.