Škodovka jako vítěz základní části vstoupí do vyřazovacích bojů ve čtvrtek15. března a těch pár dní, které zbývají, Preisingerovi nahrávají. „Není snadné se dostat zpátky do formy, ale dělám, co můžu. Také trenéři mi dávají zabrat, a tak to snadk něčemu bude,“ doufá sedmadvacetiletý centr, kterého zranění vyřadiloz boje začátkem ledna.

Tehdy v utkání na ledě Komety vletěl Preisingerpo střetu se soupeřem do mantinelu a náraz odnesl zlomenou lopatkou. Nyní ale rodák z Bratislavy hlásí: „Jsem v pořádku.“

K čemu se člověk upíná, když nemůže tak dlouho hrát hokej. Že stihne konec základní části, start play-off?
Žádné cíle jsem si nedával a ani nyní to není jiné. Snažím se vždy odmakat maximum a takhle jdu den po dni. Jen teď začínám věřit, že bych mohl zasáhnout do čtvrtfinále a být mužstvu prospěšný.

Také proto, že loňské play-off vám herně vyšlo a mohl byste na to navázat?
Play-off je vrcholem sezony. Jsou to jiné zápasy než v základní části. Víc vyhecované, není kam uhnout. Což mě vždy bavilo a dokázalo vyhecovat. Teď jen doufám, že mě tréninky po zranění nakopnou a budu zase platným členem týmu.

Co v sobě přepnete, že výkony ze základní části dokážete potom v zápasech kdo s koho ještě umocnit?
Nevím, možná se na vše víc soustředím. Musí se prostě sejít víc věcí včetně štěstí a mně to tak zatím vycházelo.

Plzeň ovládla základní část, ale pro play-off to nic zásadního neznamená. V čem bude nutné přidat, aby jízda Škodovky mohla pokačovat?
Musíme se dobře nachystat, fyzicky i psychicky. Play-off je o čtyřech vítězných zápasech a případný dílčí neúspěch nás nesmí rozhodit. Pořád musíme věřit a chtít ten další zápas vyhrát.

Jenže se traduje, že vítěz dlouhodobé části se obvykle mistrem nestává. Straší vás tahle pověra?
Nijak zvlášť. Jen si uvědomujeme, že v nesmírně vyrovnané extralize může osmý tým klidně porazit prvního. Aby se to nestalo, tak musíme hrát stále naplno a nic nepodcenit.

Ve čtvrtfinále narazítena jednoho z trojice Olomouc, Zlín, Sparta. Koho byste si přál?
Nad tím nepřemýšlím. Nemá cenu si nějakými spekulacemi motat hlavu. My se musíme soustředit na sebe a koho dostaneme, ten to bude.