V minulých třech letech se hned dvakrát střetli ve čtvrtfinále play-off, ale to stál útočník ještě na straně Olomouce.

Dál postoupili vždy Indiáni, mezi které Eberle po sezoně zamířil. V novém působišti zahájil třetí týden kondiční přípravy.

„Člověk to sice bere jako nutné zlo, je to tvrdá dřina, ale děláme to kvůli sobě. Bez kondice nejde v extralize pomýšlet na výsledky,“ říká levé křídlo.

Jaké jsou vaše vzpomínky na Plzeň jako soupeře?
Škodovka hraje v popředí extraligy a pokaždé to byly těžké zápasy. Jen v minulé sezoně končily divokými výsledky. Při prohře 0:10 jsem naštěstí v olomoucké sestavě chyběl, ale divočina to byla v základní části dál. V Olomouci jsme vyhráli 5:0, poté v Plzni zase padli 0:6. Až čtvrtý zápas byl vyrovnanější. Což pokračovalo i potom v play-off.

Připomínají vám spoluhráči čtvrtfinálové bitvy?
Ani ne, ale určitě na to přijde řeč.

Na západ vás přitáhla úspěšnost Škodovky, která v uplynulé extralize vyhrála základní část a k tomu v play-off získala bronz?
Hrálo to svou roli. Plzeň je ambiciózní tým a pro mě je to určitě posun v kariéře.

Takže jste nad nabídkou neváhal?
Každá nabídka má vždycky svá pro a proti. Pro mě je to ale rozhodně velká výzva. Nebude jednoduché se prosadit v kádru, který je nabitý reprezentanty.

Návrat do mateřského Kladna, které se pokoušelo o návrat do extraligy, jste nezvažoval?
Situaci kolem Kladna jsem sledoval. Asi by bylo příjemné hrát extraligu zase doma, ale baráž byla velice dlouhá, takže nešlo čekat až do prvního května. Víceméně jsem byl už domluvený, kde budu hrát.

Škodovka je známa ofenzivní hrou. To bude asi něco jiného než obranná taktika Olomouce?
Ono se sice o Olomouci říká, že hraje defenzivně, ale není to úplně pravda. Rozhodně jsme se nesnažili postavit na ledě jen obranný val a čekat, co soupeř. Ale Plzeň je útočně laděné mužstvo a já se na to těším.

Když jste se poprvé rozhlédl po plzeňské kabině, znal jste některé z nových spoluhráčů?
Plzeň je teprve mým třetím klubem a většinu kluků jsem tak osobně viděl poprvé. Jen s Davidem Stachem se znám z Kladna a při angažmá v Českých Budějovicích jsem se potkal s Romanem Vráblíkem.

S Indiány si zahrajete Ligu mistrů. Jak se těšíte na souboje se špičkovými evropskými celky?
Los nás sice nešetřil, ale určitě to budou zajímavé konfrontace se zahraničními soupeři a atraktivní zpestření sezony.